ας γράψουμε ιστορίες

Διαγωνισμός Αντιπολεμικής Ιστορίας

εδώ ο καθένας γράφει ένα κομμάτι από ένα "παραμύθι" που κανείς δεν ξέρει πότε,που και πως θα τελειώσει...

Ασπικ

Δημοσίευσηαπό alexis » Δευτ Μαρ 17, 2003 1:37 pm

ο κομπιούτορας που τώρα επικοινωνούμε και χιλιάδες άλλα,είναι προιόντα βίας και φόνων.

>Ασαφές στα όρια του ανόητου...

Πώς λοιπόν μπορούμε να εκφράζουμε την αντίθεσή μας στη βία,όταν βία χρησιμοποιούμε σε όλη τη ζωή μας;

>Πανεύκολα...{όρα Ε}

ο οικονομικός πλούτος είναι ο μετασχηματισμός (όπως λές και εσύ) του φυσικού και ορυκτού πλούτου

>Λέω πολλές μαλακίες, αλλά τέτοια δεν πέταξα ποτέ.

όπως συντελειται μεσα από το θάνατο (κυριολεκτικό και μεταφορικό) εκατομμυρίων ανθρώπων.

>Ε καλά τώρα

Τα άλλα τα διαδίκτυα και τα κινητά,είναι το ψέμμα,η επιλεκτική και άδικη συσσώρευση του πλούτου.

>Τα δίκτυα σκοπό έχουν να ελέγχουν τη διαχείριση του πλούτου.(νυν και αεί)

Η πληροφορική και οι σύχγρονες τηλεπικοινωνίες,η μόνη πραγματική αντιστοίχηση και εφαρμογή που έχουν στην οικονομία,είναι η ψεύτικη παραγωγή καταναλωτικών αγαθών με σκοπό το άδικο μοίρασμα του πλούτου

>Τα δίκτυα σκοπό έχουν να ελέγχουν τη διαχείριση του πλούτου.(νυν και αεί).Ψευτική παραγωγή είναι μάλλον δύσκολο να υπάρξει ποτέ.Προς το παρόν αναπτύσεται η αγορά των ευέλικτων υπηρεσιών προστιθέμενης αξίας.

Η υπερεκτίμηση της ψηφιακής τεχνολογίας που μας επιβλήθηκε τεχνητά,οδηγεί σε φούσκες όπως οι περίφημες χρεωκοπημένες εταιρίες πληροφορικής στην αμερική.

>Όπως η Ένρον δηλαδη? By the way τα ντοτ κομ είναι κλάδος της πληροφορικής και όχι η πληροφορική.

ΦΟΥΣΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΑΜΗΛΟ ΚΟΣΤΟΣ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΛΕΣ ΑΛΕΞΗ.

>Έχεις υπόψη σου κάποιο άλλο μοντέλο ανάπτυξης ?Ειδικά τώρα?

Όσον αφορα την φιλοσοφία της πληροφορικής που υποστηρίζεις...η αλήθεια δε΄ν βρίσκεται ποτέ στο ίδιο το αντικείμενο(πληροφορία) παρά μόνο στη σχέση των πραγμάτων και στο υποκειμενικό βλέμμα του παρατηρητή.

>και η σχέση των πραγμάτων και το υποκειμενικό βλέμα του παρατηρητή αποτελούν πληροφορίες συστημάτων ή μαθηματικών μοντέλων διαχείρησης!Ξύπνα

Μόνο στα τελευταία μπορεί να υπάρξει κριτική σκέψη (και σε σένα το λέω κουήν που υποστηρίζεις τις ίδιες μαλακίες) και όχι σε μιά βλακώδη πληροφορία

>και η κρίση και η διαχείρηση αποτελούν πληροφορίες.Ξύπνα

Νομίζετε αλέξη και κουήν,ότι η συσσώρευση πληροφοριών ανοίγει στον άνθρωπο καινούργια επικά ταξίδια;

>Όχι.Η συλλογή πλροφοριών αποτελεί μια από τις διαδικασίες του ταξιδιού

Αυτός είναι ο κομπιούτορας...ένας βλάκας που γαυγίζει.

>και τρώει επίσης με μια χαψιά κάτι έξυπνους σας και σένα

δέν είναι τίποτα άλλο από το ξαναμοίρασμα του πλούτου και τον αποκλεισμό από αυτόν σε μεγάλες κοινωνικές ομάδες (ένα κοινωνικό πολιτικό παιχνίδι είναι).

> Για τράβα ρώτα και τους ινδούς.

Οι πληροφορίες είναι οι χάντρες και τα λιλιά που είχαν οι πρωτόγονοι λαοί

>και οι πρωτόγονοι λαοί πληροφορίες είναι.Ξύπνα

Να δημιουργούν ιεραρχίες και τυπικά στις ανθρώπινες κοινωνίες δηλαδή.

>Ψυχανέμισμα ή ψυχονόμισμα

Η γνώση κουήν,δέν είναι απλώς και μόνο ένα άθροισμα πληροφοριών

> ο καθορισμός της γνώσης είναι διαδικασία διαχείρισης πληροφοριών, καθαρή πληροφορική δηλαδή

Η γνώση είναι ένα σύμπλεγμα διαφόρων πραγμάτων,είναι καθαρά υποκειμενική.

>Ακριβώς.Kαθαρό RDBMS δηλαδή.Αντικειμενικά είναι τα πάντα κατά σύμβαση.

Η γνώση είναι πλαστή

>νυν και αεί.Εκ του πλάθω

Πώς να ξεφύγουμε από τον φασισμό της εικόνας-πληροφορίας

>τα ψιλομπερδεύεις εδώ.ʼλλο τόσο είσαι δέσμιος του εγκεφάλου σου
alexis
super member

Δημοσίευσηαπό aspic » Δευτ Μαρ 17, 2003 9:09 pm

ο κομπιούτορας που τώρα επικοινωνούμε και χιλιάδες άλλα,είναι προιόντα βίας και φόνων.

>Ασαφές στα όρια του ανόητου...

>> Το χρήμα και όλα τα παραγόμενα αγαθά,είναι το ανταλλάξιμον του θανάτου εκατομυρίων εργατών και λοιπων καταπιεσμένων.
Στο πορτοφόλι μας έχουμε το συμπυκνωμένο ψυχικό και σωματικό θάνατο ανθρώπων.
Αυτό είναι το χρήμα.
Έτσι δημιουργούνται οι υπεραξίες.
(ρώτα και την κουήν πόσες φορές τη θανατώνουν κάθε μέρα στη δουλειά της και πόσες οσφυοκάμψεις κάνει καθημερινά; )

ο οικονομικός πλούτος είναι ο μετασχηματισμός (όπως λές και εσύ) του φυσικού και ορυκτού πλούτου

>Λέω πολλές μαλακίες, αλλά τέτοια δεν πέταξα ποτέ.

>> Τον μετασχηματισμό σου αποδίδω,όχι όλη τη πρόταση.
Νομίζεις εσύ ότι είναι κάτι άλλο ο πλούτος;
Μήμπως νομίζεις ότι παράγουμε πλούτο όταν μιλάμε με τις ώρες στα κινητά;

όπως συντελειται μεσα από το θάνατο (κυριολεκτικό και μεταφορικό) εκατομμυρίων ανθρώπων.

>Ε καλά τώρα

>> Καλάμια.
Σου έχω απαντήσει παραπάνω για αυτό.
Σου δίνω και το παράδειγμα τώρα.Ο χρυσός αιώνας του περικλέα,ώφειλε την ανάπτυξή του στα ορυχεία του λαυρίου και στους σκλαβους (μετασχηματισμός φυσικου και ορυκτού πλούτου μέσα από τον θάνατο των ανθρώπων).Νομίζεις ότι έχουν αλλάξει πολύ τα πράγματα μέχρι τώρα;
Απλώς οι συνθήκες έχουν καλυτερεύσει,η μέθοδος παραμένει η ίδια.
Ή μήμπως νομίζεις εσύ,ότι ο πλούτος ωφείλεται στην προκοπή και στις ικανότητες του ανθρώπου.
Αυτά είναι ρομαντικές ιδέες,που θυμίζουν <φανφάρες ποιητές>.

Όσον αφορα την φιλοσοφία της πληροφορικής που υποστηρίζεις...η αλήθεια δε΄ν βρίσκεται ποτέ στο ίδιο το αντικείμενο(πληροφορία) παρά μόνο στη σχέση των πραγμάτων και στο υποκειμενικό βλέμμα του παρατηρητή.

>και η σχέση των πραγμάτων και το υποκειμενικό βλέμα του παρατηρητή αποτελούν πληροφορίες συστημάτων ή μαθηματικών μοντέλων διαχείρησης!Ξύπνα

>> Εσύ να ξυπνήσεις!
Ο ενδιάμεσος των πληροφοριών χώρος είναι κενός.
Είναι ροή του τίποτα.
Οι ίδιες οι πληροφορίες,αποτυπώνουν μόνο τα μικρά στίγματα του κενού που καταλαμβάνουν.
Ουσιαστικά μιά πληροφορία,αποδεικνύει την ορθότητα της ίδιας της πληροφορίας και τίποτα άλλο.

Το υποκειμενικό βλέμμα του παρατηρητή, εποπτεύει και το κενό.

Μόνο στα τελευταία μπορεί να υπάρξει κριτική σκέψη (και σε σένα το λέω κουήν που υποστηρίζεις τις ίδιες μαλακίες) και όχι σε μιά βλακώδη πληροφορία

>και η κρίση και η διαχείρηση αποτελούν πληροφορίες.Ξύπνα

>> Μιά πληροφορία απλώς την επιβεβαιώνουμε ή όχι.
Δέν την κρίνουμε.
ʼν η στατιστική αλήθεια είναι ότι ο ένας στους δέκα πεθαίνει από καρκίνο,αυτό δεν σημαίνει ότι καποιος έχει μία στις δέκα πιθανότητες να πάθει καρκίνο.
Απλώς ή θα πάθει καρκίνο (100%) ή δέν θα πάθει (0%).
Έναν πίνακα ζωγραφικής δέν το κρίνουμε στατιστικά,ούτε με βάση τις οποιαδήποτε πληροφορίες για αυτόν,ούτε ψάχνουμε να βρούμε τι κρύβει πίσω από σύμβολα και κωδικούς.
Ένας πίνακας αναγιγνώσκεται και κρίνεται από καθαρά υποκειμενική προσωπική βιωματική γνώση (κενό).
Η πληροφορία είναι μιά πλαστή απεικόνιση,επειδή απλώς και μόνον δέν περιέχει μέσα της τον θάνατο.
Γνώση είναι ο <θάνατος> μόνον και τίποτα άλλο.
Η γνώση έχει πόνο μέσα της που την ζωντανεύει.
Δέν είναι μουμιοποιημένη-αποστειρωμένη σάν την πληροφορία.

Νομίζετε αλέξη και κουήν,ότι η συσσώρευση πληροφοριών ανοίγει στον άνθρωπο καινούργια επικά ταξίδια;

>Όχι.Η συλλογή πλροφοριών αποτελεί μια από τις διαδικασίες του ταξιδιού

>> Πάλι καλά που συμφωνείς και σε κάπου.

Αυτός είναι ο κομπιούτορας...ένας βλάκας που γαυγίζει.

>και τρώει επίσης με μια χαψιά κάτι έξυπνους σας και σένα

>> Μέχρι στιγμής εγώ είμαι που τρώω τον κομπιούτορα.
Όταν τα πράγματα αλλάξουν και αρχίσει να γαυγίζει πληροφορίες απλώς και μόνον-νοκια 100,dts 300 και δέν συμαζεύεται- θα τον στείλω τον κομπιούτορα από εκεί που μου ήρθε.

δέν είναι τίποτα άλλο από το ξαναμοίρασμα του πλούτου και τον αποκλεισμό από αυτόν σε μεγάλες κοινωνικές ομάδες (ένα κοινωνικό πολιτικό παιχνίδι είναι).

> Για τράβα ρώτα και τους ινδούς.

Οι πληροφορίες είναι οι χάντρες και τα λιλιά που είχαν οι πρωτόγονοι λαοί

>και οι πρωτόγονοι λαοί πληροφορίες είναι.Ξύπνα

Να δημιουργούν ιεραρχίες και τυπικά στις ανθρώπινες κοινωνίες δηλαδή.

>Ψυχανέμισμα ή ψυχονόμισμα

Η γνώση κουήν,δέν είναι απλώς και μόνο ένα άθροισμα πληροφοριών

> ο καθορισμός της γνώσης είναι διαδικασία διαχείρισης πληροφοριών, καθαρή πληροφορική δηλαδή

Η γνώση είναι ένα σύμπλεγμα διαφόρων πραγμάτων,είναι καθαρά υποκειμενική.

>Ακριβώς.Kαθαρό RDBMS δηλαδή.Αντικειμενικά είναι τα πάντα κατά σύμβαση.

Η γνώση είναι πλαστή

>νυν και αεί.Εκ του πλάθω

Πώς να ξεφύγουμε από τον φασισμό της εικόνας-πληροφορίας

>τα ψιλομπερδεύεις εδώ.ʼλλο τόσο είσαι δέσμιος του εγκεφάλου σου

<<Στα υπόλοιπα,αποδεικνύεις απλώς αυτά που λέω.
Σάν τον παππά με την αγιαστούρα ή σαν τον μάγο της φυλής,επαναλαμβάνεις συνεχώς ότι τα πάντα είναι πληροφορίες.
(το κύρ ελέησον του παππά,οι επαναλαμβανόμενες κυκλωτικές κινήσεις γύρω από το τοτέμ της φυλής του μάγου).

Την απληροφόρητη αγάπη μου
άσπικ

(ΜΠΡΟΥΠ!).

Μπράβο κουήν.
Πιέστηκες,πιέστηκες..είπες κάτι τελικά,έστω και άν ήταν μόνο ένα ρέψιμο.

ΥΓ Και επειδή αλέξη και σε εκτιμώ (όσο και άν δέν φαίνεται),αλλα σε θεωρώ και φίλο (η μηχανή είναι ο καλύτερος φίλος του ανθρώπου τελικά),σου εύχομαι χρόνια πολλά για τη γιορτή σου...να ζείς να βασιλεύεις να σε χαιρόμαστε,έστω και άν μας σπάς τα νεύρα με τα ψηφιακά σου γαυγίσματα.
Και εξάλλου, η μοναδική μου αλήθεια είναι ότι λέω πάντα ψέμματα.
Ώστε.
aspic
e-missos master

Δημοσίευσηαπό Druuna (...ex Queen) » Τρί Μαρ 18, 2003 9:19 am

Στο ‘πα και στο ξανά-λέω στο γιαλό μην κατεβείς...

Ο γιαλός έχει ανθρώπους και σε πάρουν και χαθείς...

Το παιχνίδι σου το παίζω γιατί μ’ αρέσει και θα συνεχίζω να συμμετέχω μέχρι να βαρεθώ...

Το πότε θα είναι αυτό δεν το γνωρίζω, το μόνο που ξέρω/ρεις είναι πως βαριέμαι εύκολα...

(ας βγάλουμε και λίγα προσωπικά μας στη/στα φόρα, διότι η κλαψομουνίαση, όπως και οι ρόζ πούτσες –άλλου παπά ευαγγέλιο αυτό- έχουν μια ιδιάζουσα πέραση σε τούτα τα χώματα...)

(κάτι σαν τις μεγάλες επικές αφηγήσεις...)

(κάτι σαν τα ανόητα/σοφά παρατράγουδα της Πάνια...)

(κάτι σαν τα όμορφα τα λόγια τα μεγάλα...)

Και τι νομίζεις ότι λες Μπάμπη μου..;;

Τις ίδιες παπαριές που λέω και εγώ..!!

Τουτέστιν, ΤΙΠΟΤΑ..!!!

Μη σώσεις και πειστείς από τα όποια ψευδή/κενά επιχειρήματά μου..!!

Εάν πειστείς, σημαίνει ότι πρέπει να βρω μιαν άλλη αιτία πολέμου/εξέλιξης/αγάπης..!!

Ξέρεις ποιός ο καλύτερος πολεμιστής/εραστής..;;

Αυτός που γοητεύει με έναν ιδιότυπο κυνισμό, αυτός που με την ίδια κενή αδιαφορία μπορεί να υποστηρίζει μιαν άποψη και την ακριβώς αντίθετή της...

Αυτός που έχει πληροφορηθεί/γνωρίζει/κρίνει και εν τέλει αρνείται τις συμβάσεις, αυτός που ελεύθερος μπορεί να υποδυθεί μια προσωπικότητα, να οικειοποιηθεί ρόλους, να εφεύρει κανόνες συμπεριφοράς...

Πάρε και μια καθημερινή πληροφοριακή/πληροφορημένη/κενή/φιλοπολεμική ιστορία...

<< Οι ημέρες περνούσαν και δεν έλεγε να πάρει μια απόφαση. Τα εισιτήρια για το Αμβούργο,τα βάουτσερ για το πολυτελές ξενοδοχείο, ο φάκελος με τα ευρόπουλα, το πρόγραμμα με τις παρουσιάσεις και οι φωτογραφίες με τις γελάδες, όμορφα και τακτοποιημένα την περίμεναν υπομονετικά σ’ έναν φωτεινό μπλε φάκελο.
Μια εβδομάδα στη χλίδα των γερμανών μη-χέσω-ειρηνιστών, όλα πληρωμένα...
Φωτεινό γαλάζιο ήταν και το χρώμα του χιονιστικού της παντελονιού... Κι αυτό την περίμενε...
Τρεις μέρες πάνω από τα σύννεφα, τίποτα πληρωμένο...
Σήκωσε το τηλέφωνο, πήρε ένα ψευτολυπημένο ύφος και σχημάτισε τον αριθμό...
«Ειλικρινά λυπάμαι, αλλά δεν θα μπορέσω να παραβρεθώ, ξέρετε μου έτυχε κάτι πολύ σοβαρό...»
«Ναι... ναι..., μιαν άλλη φορά...»
«Φυσικά και να μου στείλετε το πληροφοριακό υλικό...»
Έκλεισε το τηλέφωνο και έβαλε τα γέλια... >>

( που είναι οι πράξεις σου αρχοντοχωριάτη μου..;; )

Quoi, tu ne bandes pas?

χι χι χι
Όσο οι άνθρωποι θα συνεχίζουν να πίνουν, να πολεμούν, να στοιχηματίζουν και να καπνίζουν, τούτος ο κόσμος έχει μέλλον.
Άβαταρ μέλους
Druuna (...ex Queen)
super member

Δημοσίευσηαπό epsilon » Τρί Μαρ 18, 2003 11:07 am

si, si, tout le monde...
όχι στη βία.
epsilon
e-missos master

τι θα γινει ρε θα γραψετε καμμια ιστορια

Δημοσίευσηαπό wpleftyboy » Τρί Μαρ 18, 2003 3:30 pm

εεεεεε φιλοσοφοι!!!!!γραψτε καμμια διασκεδαστικη αντιπολεμικη ιστορια(με οσο το δυνατον περισσοτερα ξεκοιλιασματα και ξεκωλιασματα )γιατι χορτασαμε.Ετσι καμμια σε στυλ "λεπτη κοκκινη γραμμη" με στιγμιοτυπα απο
"blair bitch project".
count zero ....καλα τα ειπες στην αρχη ,τα διαβασα.Αλλα αν αυτο ηταν ιστορια γαμησε τα....συμφωνω απολυτα ομως.
ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΟΥΣ ΠΟΙΗΤΕΣ
Άβαταρ μέλους
wpleftyboy
e-missos master

Δημοσίευσηαπό Thaerna Aurora » Τρί Μαρ 18, 2003 3:55 pm

Φοράω ότι μπορώ να αντέξω και βγαίνω στο δρόμο κοιτάζοντας τους ανθρώπους που πάντα αντέχουν περισσότερα από εμένα,κοιτάζω τον ουρανό δε μοιάζει να νοιάζεται κι αυτος αντέχει λίγα παραπάνω σύννεφα.
Τόπος συγκέντρωσης το πεζοδρόμιο σκέψης,η ψυχη τελειωμένη λέγοντας ότι άρχισε ένα από τα πολλά "Big Brother" τότε ένα από τα πανωφόρια μου εξεγείρεται και απελευθερώνομαι από τα εσώρουχα της ύπαρξης
-Σε 48 ώρες θα αρχίσει ο πόλεμος...και.....εσείς....
-Καλά θα 'ναι,πετάγεται μία απο τις αιτίες ύπαρξης της μόλυνσης,θα κλείσουν και οι σχολές να πεταχτούμε σε κανένα νησάκι μέρες που είναι κουραστήκαμε και από την εξεταστική....
Έτσι απογυμνωμένη εμμένω στη δυσλεξία της νοητικής τους κατάστασης,μα με αποτελειώνει ο αέρας της εύκολης ζωής και της χρησιμοθηρίας,αρρωσταίνω και με κάνουν να νιώθω σαν το φρικιό της πόλης,γυρίζω στο κλουβί της ηρεμίας μου και ο μικρός μαλακάκος του μυαλού μου κλαίει μαζεμένος στη γωνία της φυλακής όπου τόσο επιδέξια τον κλείσαν.

Η μάχη τελείωσε
είχα ηττηθεί,
ξεγύμνωμα
μα δεν θα τ'αφήσω ετσι
ο πόλεμος τώρα αρχίζει,θα τους χτυπήσω αφού έτσι θέλουν
ΓΙ'ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΛΕΩ
Η ΓΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΟΚΚΙΝΗ
Ή ΚΟΚΚΙΝΗ ΑΠΟ ΖΩΗ
Ή ΚΟΚΚΙΝΗ ΑΠΟ ΘΑΝΑΤΟ
ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ
ΕΤΣΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ
Thaerna Aurora
junior member

ο Ηρωας της γειτονιας

Δημοσίευσηαπό wpleftyboy » Τετ Μαρ 19, 2003 12:18 am

Δυο μερες χαντακωμενος μεσα στο ορυγμα!Χωρις φαϊ ,χωρις νερο...ουτε για χεσιμο δεν προλαβαινε...ετσι κι αλλιως τα εκανε πανω του καθε που εσκαζε η βομβα διπλα...."τι στα σκατα κανω εδω μεσα γαμω την πουτανα μου γαμω"σκεφτηκε."23 χρονων παιδι θα επρεπε να γαμαω σε καμμια παραλια τωρα".Σκεφτηκε και τη γκομενα που τον περιμενε σπιτι και το βουνο που τοσο αγαπουσε...χειμωνας με την παρεα να σκαρφαλωνει στον παγο..."καυλα!".πιιιιιιουυυυ μπουμμμμμμ!!!!εσκασε μια οβιδα τριαντα μετρα πιο κατω."Εισαι καλα ρε Λοχια!!!!!"του φωναξαν απο τη διπλανη θεση μαχης."ΝΑΙΙΙΙΙ!!!απο πανω περασε"."Μαλακισμενα" σκεφτηκε " δε ξερουν ακομα τη θεση μου ".Εβγαλε τη φωτογραφια της Καιτης και την κοιταξε."Πουτανακι τι κολαρα ειναι αυτη","αν σε ειχα εδω τωρα θα σ' εσκιζα".Εβαλε το χερι του μεσα στη φορμα και ετριψε το καυλι του ολο χαρα που υπηρχε ακομα.Το διαολοπραμα ειχε σκληρυνει και επαιρνε διαστασεις.....
Ηταν μολις το προηγουμενο καλοκαιρι ,ακριβως πριν ξεσπασει η κριση με τους κωλοτουρκους που ειχε ερθει διακοπες στο κωλονησι αυτο με την Καιτη. Και τωρα γααμησε τα...υπερ πιστεως και πατριδος.Λιγο μακρυτερα,
στην παραλια με τη λευκη αμμο ,γαμουσε ενα βραδυ την Καιτουλα κι ονειρευοταν τη σουηδεζα που τον καμακωνε στο μπαρ.Τι χαμος απο βυζια γινοταν τοτε ...ενω τωωρα αλλη γευση!
Με τα ματια κλειστα και το χερι του να πιανει το πονεμενο του καυλι τον εβγαλαν οι νοσοκομοι απ' το ορυγμα...Μεγαλη τυχη που δε σκοτωθηκε ειπαν οι συναδελφοι.Η οβιδα εσκασε εξω απ την τρυπα κι ενα θραυσμα τον χτυπησε στο χερι που ειχε πανω στα αρχιδια του.Φυσικα το χερι και τ' αρχιδια γινανε σκατα.Οι γιατροι στο νοσοκομειο ειπαν οτι τη γλιτωσε με ελαφρα τραυματα. Τ' αρχιδια του δε θα τα ξαναβλεπε ποτε ομως.Το χερι τη γλυτωσε με μικρες απωλειες,δυο δαχτυλα ολα κι ολα εχασε.Οταν ξυπνησε
ο λοχιας, ο πονος ηταν αφορητος...
Δυο μερες μετα, παρασημοφορηθηκε και προηχθηκε σε επιλοχια....το παρασημο το παρελαβε απ' τον ιδιο το στρατηγο καθως ουρλιαζε..."θελω πισω τ' αρχιδια μου στρατηγε...βαλτο στον κωλο σου το παρασημο" και τον κρατουσαν δυο νοσοκομες μεχρι να του κανει τη μορφινη ο γιατρος.
Ολα πηγαιναν καλα και η υγεια του βελτιωνοταν μεχρι που τον βρηκαν
σφαγμενο στην τουαλετα ενα πρωι.Στο σακατεμενο του χερι βρηκαν ενα ματωμενο γραμμα απ' την μανα του.Το μαγαζι τους το πηρε η τραπεζα γιατι δεν πληρωθηκε το δανειο, ελεγε ,και "η Καιτουλα η πουτανιτσα"εβγαινε με τον συμαθητη τους το γιο του δημαρχου που ειχε γυρισει απ' τις σπουδες του στην Αμερικη .Ολοι στη γειτονια χαρηκαν που παρασημοφορηθηκε και του στελναν χαιρετισματα.Να μην "τρελλενεται" και μην τυχον και τολμησει να κουβαλησει κανενα κουμπουρι μαζι του οταν θα γυριζε ,για να εκδικηθει
"ολα τα μουνοπανα που δεν πολεμησαν", γιατι θα εβρισκε τον μπελα του απ' την αστυνομια, που ειχε υπο ελεγχο ολους τους βετερανους.
ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΟΥΣ ΠΟΙΗΤΕΣ
Άβαταρ μέλους
wpleftyboy
e-missos master

Δημοσίευσηαπό Xenia » Τετ Μαρ 19, 2003 2:53 am

Μπορεί να μου πει κάποιος ποιες είναι οι υποψήφιες ιστορίες;
Μπορεί να μου πει κάποιος ποιες είναι τέλος πάντων οι ιστορίες που θα έπρεπε να υπάρχουν σε αυτό το θέμα; (3-4 εντόπισα μόνο σε σύνολο 50-60 posts που προσπάθησα να διαβάσω)
Ναι βρε σεις για τις αντιπολεμικές που θα σταλούν σε 600-700 άτομα και άλλα 2000 τόσα άτομα που θα τη διάβαζαν με άλλους τρόπους που είχαν βρεθεί.

Μπορεί να μου πει ποιος διάβασε την παράκληση να μπαίνουν εδώ μόνο οι ιστορίες και όχι οτιδήποτε άλλο;

...Κρίμα που ακόμα και μια τόσο καλή πρωτοβουλία την κάναμε και εγώ δεν ξέρω τι! Ο than λόγω σοβαρού οικογενειακού προβλήματος θα απουσιάσει (ελπίζω λίγο) από τα "καθήκοντά" του και αναγκαστικά σταματάει αυτή η τόσο φιλόδοξη προσπάθεια.

Λυπάμαι!

υ.γ. Περιμένω επίθεσηηηη
Τελευταία επεξεργασία από Xenia και Τετ Μαρ 19, 2003 3:02 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
i still hate g. bush
--------------------------------------------------------
Kαι για να μην ξεχνιόμαστε... ας ρίξουμε και μια ψήφο στη παρέα μας.
Άβαταρ μέλους
Xenia
moderator

Δημοσίευσηαπό epsilon » Τετ Μαρ 19, 2003 2:58 am

Η ΞΕΝΙΑ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ.
όχι στη βία.
epsilon
e-missos master

Δημοσίευσηαπό kid » Τετ Μαρ 19, 2003 4:23 am

Έλεος βρε παιδιά!
Υπήρχαν τόσα topics για να συζητήσετε για τον πόλεμο, έπρεπε να μας αναγκάσετε να διαβάσουμε 4 σελίδες για να ανακαλύψουμε που υπάρχουν οι αντιπολεμικές ιστορίες που τόσο περίμενα να διαβάσω. Περίμενα να μιλήσει και κάποιος άλλος γιατί νόμιζα ότι μόνο εμένα με είχε ενοχλήσει. Καλύτερα που σταμάτησε. Λυπάμαι μονάχα για τους 2-3 που μπήκαν στον κόπο να γράψουν όμορφες ιστορίες. Αυτοί τουλάχιστον ξέρουν ότι κέρδισαν κάτι.

>Το χάος δεν εξηγείται φαντάζομαι λόγω πολέμου.

>Ελπίζω ο than να ξεπεράσει τα προβλήματα.

ΟΛΟΙ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ!
kid
junior member

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο ας γράψουμε ιστορίες

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες