ας γράψουμε ιστορίες

καποια βραδια

εδώ ο καθένας γράφει ένα κομμάτι από ένα "παραμύθι" που κανείς δεν ξέρει πότε,που και πως θα τελειώσει...

Δημοσίευσηαπό alexis74 » Παρ Ιουν 06, 2003 7:38 pm

Ντρούούνα?
Ξαναπέτα ένα
έριξα τα ζάρια μου και έφερα κοκκόρια
και
ένα σφάζονται τα παλικάρια με τις προβοσκίδες στην ποδιά της
να τον κλείσουμε τον κύκλο ένα χρόνο μετά
προκειμένου να πάρουμε τον πούλο
να χουμε να τα διαβάζουμε
και να χαιρόμαστε

να ζήσετε να τον θυμόσαστε
Καλό ΠΣΚ και απο βδομάδα τις κόβουμε τις λαμακίες
Deep Down & Dirty
alexis74
full member

Δημοσίευσηαπό έλαμουντε,ποιός » Παρ Ιουν 06, 2003 10:46 pm

ημερολόγιο, σαν του άσπικ, αλλά σημερινό :

"Αυτό είναι

Δεν έχω πολύ χρόνο.

Ξέρεις τι γίνεται; Νομίζω πως η όλη μου παρουσία εδώ μέσα

Δε μπορώ να γράψω, είναι πολύ ασήμαντο το βάρος αυτών που λέω

Κι εγώ λέω πως είμαι ο ένας κι άλλος κανένας, αλλά το θέμα είναι πως το λέω επειδή δεν έχω ζήσει τίποτα, παρά μόνο μια στέρηση, απογυμνώνομαι χωρίς να έχω φανταστεί και δει καθόλου την αλήθεια, το γεγονός ότι όλοι οι υπόλοιποι θα με καταλάβουν, χωρίς δυσκολία, απ’ την πρώτη ματιά, απ’ την πρώτη στιγμή.
Γιατί φωνάζει μέσα μου μία φωνή απ’ τις άλλες, τόσο βαθιά, που μόνο εάν έχεις μείνει μόνος, εντελώς, καταλαβαίνεις. Το παίζω ότι έχω δει την καταστροφή, και είμαι η καταστροφή. Εκεί την πατάω. Γιατιί κουβαλώ έναν καθρέφτη, και πέφτω…

Τις νύχτες αυτά. Την ημέρα ζω με τι αναμνήσεις τους, κι είμαι μία τραγωδία. Κανένας δε μπορεί να με μισήσει, γιατί τίποτα δεν έχω αφήσει να μ’ αγαπήσει.
Κι έχω γράψει ελεεινά. Κακά.

Αυτή είναι όλη η περσόνα μου στο ε-μίσσος.

Αυτά έχω μόνο να δείξω. Γιατί αυτά είμαι."
έλαμουντε,ποιός

Δημοσίευσηαπό pertri » Σάβ Ιουν 07, 2003 2:06 am

Τα βράδια μου, μαύροι καθρέφτες, ανθοφορούντες, πλέκονται στις ψυχής τα ματόκλαδα, παίζοντας με τα είδωλα..
Μέσα μου στημένα τα τρόπαια της νίκης σου, βαθιά χαράζουν το κορμί μου.
Εσένα δε σου μιλώ με παραμύθια, ούτε με ψιθύρους, ούτε κραυγές. Σιωπώ.
Και η σιωπή μου, μαύρη τρύπα στο απέραντο των γαλαξιακών νεφελωμάτων, φυλακίζει τους φθόγγους. Το "μη" το "οχι" του κόσμου και το "ναι" της ψυχής. Καθαρτήριο και εξιλέωση.
Τα βράδια μου, βουλιάξαν μές στα μάτια σου, και στα ακροδάχτυλα της ψυχής μου σε κρέμασα, αγιόκλημα και προσεύχή. Απλώνω το κορμί μου πάνω σου και το αφήνω να διαλυθεί μέσα σου. Το συν της ουσίας.
make a nest of pleasant thoughts
Άβαταρ μέλους
pertri
senior member

Δημοσίευσηαπό skiaxtro » Δευτ Ιουν 09, 2003 12:27 am

ελα μου ντε ποιος;
Ποιος ειναι αυτός που κοιτάω καθε πρωί στον καθρέφτη;
Ποιος είναι αυτός που εχει μαζεψει τις περισσότερες ροχαλες μου και στεκεται πίσω απο την θολωμένη απο τους υδρατμούς επιφάνεια και με κοιταζει με οργή και κάπου καπου να αχνοφαινεται η πικρα του;
Ποιος είναι αυτός που σφαλιαρίζω σιωπηλά καθε φορά που κάνω λάθος;
Ποιος είναι αυτός που γονατισε οταν του εσπασε τα πηλινα πόδια του η πραγματικότητα;
Ποιος ειναι αυτός που μονος μου σμικρυνα και τον εκανα αόρατο;
Ποιος είναι αυτός που ικετεύει απλώνοντας στα τυφλα τα χερια του λιγη συμπόνοια,την συμπόνοια που του εχω στερήσει εγω;
ελα μου ντε ποιός;

Ποιοι ειναι οι άλλοι που γυροφέρνουν στη ζωή μου φουσκωνοντας φτερά ως προς εντυπωσιασμό ;
Ποιοι είναι οι άλλοι που φορτώντουν τις αποτυχίες τους πανω μου και τις επιτυχιες πανω τους;
Ποιοι είναι οι άλλοι που έχουν προσωπικοτητα δυναμική και σκαρφαλώνουν πάνω στις πλάτες μου χρησιμοποιώντας με ως βαθρο γιατι εγω ως ανασφαλής...ως δεκτικος...ως.. ως.. το επιτρεπω;
Ποιοι ειναι αυτοί που ως φόντο δείχνουν την "κενότητα" και την "αδυναμια" μου;
ελα μου ντε ποιοι;

Ειναι ευκολη και δυσκολη η απαντηση...
Δεν ξερω ποιοι ειναι αυτοί...ξέρω "τι" ειναι αυτοι....
Αυτοι είναι εξυπνοι και εγω είμαι βλακας....τόσο απλό...ελα μου ντε ποιος

...και ειμαι βλακας γιατι δεν εκανα ποτε το στοιχειωδες για την επιβιωση μου...."να χαιδεψω τον εαυτο μου"
Κοιτα γυρω σου και δες πόσοι επιτυχημενοι και ευτυχισμενοι "αυνανιζόμενοι" υπάρχουν...
"Ο ρομαντισμός δεν βρίσκεται ούτε στην επιλογή του θέματος ούτε στην ακριβή αλήθεια, αλλά περισσότερο σε έναν τρόπο να αισθάνεσαι τον κόσμο"

C.B
Άβαταρ μέλους
skiaxtro
e-missos master

Δημοσίευσηαπό aspic » Δευτ Ιουν 09, 2003 7:55 pm

Πώ πώ βρε σκιάχτρο τι είσαι εσύ!
Μιά καλή κουβέντα δέν έχεις για τον άνθρωπο;
Αμέσως να τον αρπάξεις από τη μύτη!

<Έλα μου ντέ>,άρχισε να φορτώνεις με το απαράδεκτο σκιάχτρο και βγάλε την οργή σου σε αυτό και να δείς τότε πόσο βάρος θα αποκτήσουν αυτά που λές.
Εκτονώσου!

Να κοίτα εμένα με τον αλέξη:

Ρε κωλόπαιδο αλέξη,άμα ο στράικερ είναι παίκτης του παναθηναικου,μόνο σαν απατημένο σύζυγο μπορούμε να τον χαρακτηρίσουμε που του πηδάνε επί επταετίας τη γυναίκα.

(η μπάλλα είναι πόρνη διότι ποτέ δέν υπακουει στις πραγματικές παικτικές αρχές,αλλά γαμιέται σε συγκυριακές επιπόλαιες και άνευ αξίας σχέσεις).

Όσο καθυστερήτε και πετάτε τη μπάλλα έξω ροκανίζοντας το χρόνο,όλο και έχετε κάποιες ελπίδες.
Προσέχτε μόνο μήν χαλαρώσετε τη σφιχτή σας άμυνα,γιατί θα το φάτε το αγγούρι (για τους συμφορα-μιστές το λέω αυτό).

ΥΓ Και εσείς οι άλλοι μήν κρύβεστε μέσα στις πανοπλίες για να καπνίζετε φούντα,γιατί ντουμανιάζετε και έχει υπερβολική δράση η ουσία.
Και εξάλλου, η μοναδική μου αλήθεια είναι ότι λέω πάντα ψέμματα.
Ώστε.
aspic
e-missos master

Δημοσίευσηαπό να ποιός » Δευτ Ιουν 09, 2003 11:07 pm

είμαι ο καθρέφτης που ποτέ δε σπας, μη δεις το είδωλό σου να θρυμματίζεται, σκιάχτρο
είμαι ο γέρος που τιθασεύει το ξύλο στα όμορφά σου όνειρα, ο ίδιος που οπλίζει το στόμα σου με ροχάλες
είμαι το άλλοθί σου, για τις σφαλιάρες που τρως καθημερινά
είμαι ανάπηρος με τα πόδια κομμένα κι εσύ απλώνεις το δάχτυλο να με δείξεις παντού, γεμάτη συμπόνοια
είμαι η φαντασία σου, που τρέχεις να κρυφτείς γιατί σ' αρέσει, βαφτίζοντας σε όνειρο την ήττα
είμαι τα χέρια σου, που δεν άπλωσες ποτέ για λίγη συμπόνοια

κι από τα όνειρα όλα εν τέλει με διώχνεις,
αυτός
να ποιός

Δημοσίευσηαπό aspic » Δευτ Ιουν 09, 2003 11:25 pm

Πώ πώωω!
Τι έχουμε εδώ;
Και άλλη ερωτική εξομολόγηση στο σκιάχτρο;
Τελικά έγινε η πιο περιζήτητη γκόμενα εδώ μέσα!
Τι στο διάολο τους λές εκεί στα τσάτ και τους έχεις μαγέψει όλους;

Βρε μπράβο σκιάχτροοοοοοοο!!!
Ώστε.
aspic
e-missos master

Δημοσίευσηαπό skiaxtro » Δευτ Ιουν 09, 2003 11:28 pm

ασπικ.......θες να ακουσεις κανα γαλλικο?
"Ο ρομαντισμός δεν βρίσκεται ούτε στην επιλογή του θέματος ούτε στην ακριβή αλήθεια, αλλά περισσότερο σε έναν τρόπο να αισθάνεσαι τον κόσμο"

C.B
Άβαταρ μέλους
skiaxtro
e-missos master

Δημοσίευσηαπό aspic » Δευτ Ιουν 09, 2003 11:37 pm

Μπάαααα!
Στα γαλλικά τους τα ρίχνεις και τους έχεις λειώσει όλους εδώ μέσα;
Ώστε.
aspic
e-missos master

Δημοσίευσηαπό skiaxtro » Δευτ Ιουν 09, 2003 11:42 pm

......νοιωθεις οτι δε σε παιζουν τα άλλα παιδακια και το εριξες γενικως και αοριστως στα παραπονα...

....νοιωθεις απομονωμενος και δε σου στελνουν ερωτικα πμ....; και νομιζεις οτι αν αρθρωσει καποιος κουβεντα θα είναι ερωτική εξομολογηση....

...σε εχουν φτυσμένο ολοι; (μην τον φτύνετε ...κοντευει να πιασει μυκητες απο την υγρασια...και αντε μετα να τον ξεχωρισουμε μεσα στην πρασιναδα των χωραφιων)

Παρακληση....στειλτε και στον ασπικ...κατιτις ακόμα και κατι που ειναι κλεμμενο..πχ τα εφημερευοντα φαρμακεια,τα βενζιναδικα ,δεν εχει σημασια,δεν θα το καταλαβει κιολας....Αρκει να δει πμ στο ινμποξ του
γιατι τον εχουν πιασει τα γεροντοκοριστικα του και το ενα του μυριζει και το αλλο του βρωμαει!
Και εχει σπασει τα νευρα (και οχι μονο τα νευρα) σε ολους...

Καλο θα κανετε σε ολοκληρη την κοινωνία...(μπας και το βουλωσει που οι ορμονες του εχουν τρελαθεί)

(ειδες ρε που δουλευω για σενα γιατι εχεις λυσσαξει να κανεις παράπονα; )

C.B
Άβαταρ μέλους
skiaxtro
e-missos master

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο ας γράψουμε ιστορίες

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες