ας γράψουμε ιστορίες

Πλήρωση και Πληρωμή

εδώ ο καθένας γράφει ένα κομμάτι από ένα "παραμύθι" που κανείς δεν ξέρει πότε,που και πως θα τελειώσει...

Δημοσίευσηαπό fbl » Παρ Μαρ 10, 2006 1:16 pm

Το να σ ενοχλει αν απανταει στα κειμενα σου αντε το καταλαβαινω αν και απο την αλλη δε μπορεις να επιλεγεις εφ οσον ποσταρεις δημοσια το ποιος θα σ απαντησει και τι :shock: (γαμω τη δημοκρατια μας γαμω)

Τωρα το να σ ενοχλει που απανταει στα κειμενα αλλων αυτο μονο εσυ μπορεις να το καταλαβεις (γαμω το φασισμο μας γαμω)
press alt + f4 after read..
Άβαταρ μέλους
fbl
super member

Δημοσίευσηαπό trueseeker » Παρ Μαρ 10, 2006 1:42 pm

Tanton έγραψε:Δυο άνθρωποι που έχουν κάτι να πουν για ένα σοβαρό θέμα δεν μπορούν να επικοινωνήσουν ( τουλάχιστον ο ένας ) από τον φόβο της¨ στουπετάγομαινασαςδασκαλέψω¨…
Εμένα αυτό με ενοχλεί
Εσάς όχι
Εμένα συνεχίζει να με ενοχλεί.

Εμένα περισσότερο με ενοχλεί ότι ενοχλούμαστε (δεν είναι αόριστος πληθυντικός, κι εγώ ενοχλούμαι από τις … - να μην το πω ηλιθιότητες, να μην το πω παπαριές, να μην το πω δασκαλέματα, … γμτ στο τέλος δεν θα το πω καθόλου! – εκτός θέματος αναλύσεις (καλά το είπα?)) και δεν συζητάμε.

Δεν ξέρω αν αξίζει να ανέχεσαι τον "θόρυβο", αυτό που θεωρώ έως και βέβαιο είναι ότι δεν υπάρχει τόπος που όλα να κυλάνε όπως θέλεις. Το αν τελικά θα προσπεράσεις κάποια λεγόμενα και θα συμβιβαστείς με την παρουσία του οποιοδήποτε ακατανόμαστου/-ης (όχι απαραίτητα εσύ … γενικά μιλάω) εξαρτάται κυρίως από το πόσο σε ικανοποιεί η "μελωδία" …
Άβαταρ μέλους
trueseeker
e-missos master

(ασκήσεις ανεκτικότητας)

Δημοσίευσηαπό skiaxtro » Παρ Μαρ 10, 2006 2:08 pm

Ο ιππότης της ασφάλτου ΦιλΚιτ απο τη θέση του ισχυρού αρσενικού ένοιωσε την ανάγκη να υπερασπίσει την φαινομενικά αδύναμη δεσποσύνη
(διότι ο φιλκιτ έχει αυτή την ευγένεια παιδιόθεν) και έπραξε μια χαρά.
Απο την άλλη ο "ταπαίρνωστοκρανίομετηδεσποσύνη" Τάντονας έβγαζε το σιχτίρι του και καλώς έπραξε μιας και εδώ μέσα όπως μας πληροφορεί η ταμπέλα "αίθουσα συζητήσεων" θα έπρεπε να γίνονται συζητήσεις.
Ολοι οι προαναφερθέντες στάθηκαν σε ενα φορουμικό επίπεδο και εκαναν κρίσεις του λόγου.
Δεδομένου οτι στο συγκεκριμένο χώρο και σε κάθε εικονικό και μη χώρο συχνάζουν διαφορετικές προσωπικότητες (που μετά απο λίγο χρονικό διαστημα κατηγοριοποιούνται ως συμπαθείς ή απεχθείς) και ότι κάθε μια απο αυτές υιοθετεί κάποια στάση δε σημαίνει ότι είναι απαραίτητο να δίνει κανείς την ίδια βαρύτητα σε όλες ή ακόμα χειρότερα να δίνει βαρύτητα σε αυτές που θεωρεί ηλίθιες ή κατινίστικες ή προιόντα κακής προαίρεσης.
Πάντα υπάρχει η ευκολία του scroll down σε οτιδήποτε δε μπορεί να σε ωφελήσει,να σε διασκεδάσει,να σου δώσει μια αξιόλογη και διαφορετική οπτική των πραγμάτων
"Ο ρομαντισμός δεν βρίσκεται ούτε στην επιλογή του θέματος ούτε στην ακριβή αλήθεια, αλλά περισσότερο σε έναν τρόπο να αισθάνεσαι τον κόσμο"

C.B
Άβαταρ μέλους
skiaxtro
e-missos master

Δημοσίευσηαπό wpleftyboy » Παρ Μαρ 10, 2006 11:55 pm

κριτικη σε γραπτα !!!!!?? καλοοοοοο!

"Η μια

Μπερδεμένη την ευχαριστεί για τον χρόνο της και υπόσχεται να σκεφτεί αυτά που της γράφει…
( ό,τι και να γράφει ή να γράψει έχει ήθος και ευγένεια ).

Η άλλη

Ότι και να γράψει, όσο και καμιά φορά να κρατιέται, θα είναι πάντα υπόδειγμα του καθημερινού αγράμματου μικροαστικού φασισμού."

με το παραπανω κρινονται συμπεριφορες και οχι γραπτα ...

δεν εξεταζω καν αν εχει δικιο ή αδικο ο ταντον ....

μονο λεω οτι ειναι χαζο να κρινονται συμπεριφορες "παρατσουκλιων"...οχι δεν ειστε εσεις χαζοι ...δε σας ξερω δε σας ειδα...ειναι κριμα να σπαταλιεται
δαχτυλικη ενεργεια για να δειχτει οτι καποιος ειναι εικονικα "κακος"...και θα παει στην κολαση του εμισσους ....χεστηκαμε για ολες τις κολασεις ...για μια ακομα φορα μετραει μονο η στιγμη .

εγω το παραδεχτηκα πολλες φορες... ειμαι ενα αρχιδι και μισο.
τους περισσοτερους , αν οχι ολους σας , αν σας ειχα μπροστα μου θα μου εισασταν αδιαφοροι εκτος κι αν ειχατε βυζια ή λεφτα .... και ο στιβεν κινγκ να κατεβαινε στη γη και να χτυπουσε την πορτα μου για να ζητησει γρυλλο θα επαιρνε τα 'ρχιδια μου αν δεν πληρωνε ...τετοιος ειμαι και τετοιος θα μεινω ...ενα κωλοτρυπιδι και μισο ...και ισως να κολακευω τον εαυτο μου....

χεστηκατε κι εσεις για μενα ε ? κατανοητο.
ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΟΥΣ ΠΟΙΗΤΕΣ
Άβαταρ μέλους
wpleftyboy
e-missos master

Δημοσίευσηαπό wpleftyboy » Σάβ Μαρ 11, 2006 2:37 am

και συγνωμη βρε σαπφω που σου λερωσαμε το πεδιο της πρωτης "ιστοριουλας" σου (οπως εσυ λες αυτο που εγραψες)
με τις κατινιες μας (ταχα για χαρη καποιου αορατου και φυσικα ανυπαρκτου υψηλου στοχου )
χωρις να προσπαθησουμε να καταλαβουμε τι ηθελες να μας πεις...

(αν και με αφορμη τα περι ντιανας τροπαρια διαβασα αυτα που εγραψες με περισσοτερη προσοχη και επειδη υπηρξα ηρωας για δυο γενεες σε βεβαιωνω
οτι ποτε δε μ'ενοιαξε αν θα τιμωρηθω ή αν θα πληρωθω για τα κατορθωματα μου ...ο ηρωας , παρολα οσα διαφορετικα προσπαθουν να πουν οσοι ποτε δεν υπηρξαν ηρωες (βλεπε χολιγουντ) ,για να απομυθοποιησουν "οσα δε φτανει η αλεπου" και να τα κανουν "κρεμασταρια" , δεν κανει τιποτα παραπανω και τιποτα παρακατω απο το να ζει για εκεινη τη στιγμη αδιαφορωντας και αγνοωντας ολες τι συνεπειες ...ακουει μονο το ουρλιαχτο του νεαρου αιματος του (κι ας ειναι και γερος καμμια φορα) που καμμια "λογικη" δε μπορει να το κανει να σωπασει ...δηλ. σαπφω καλα τα λες *χ: του τα γραφει ολα ο ηρωας...
την τιμωρια των θεων και των ανθρωπων οπως και την επιβραβευση του απο αυτους....(αν και καλα σου ειπε η ντιανα οτι τα ορια δεν τα βαζει η φυση αλλα οι εξουσιαστες )

μ' αυτη τη λογικη ειχα γραψει παλιοτερα καπου εδω μεσα οτι πρεπει να ζησουμε σαν ηρωες ....μ' αυτη τη λογικη εγραφα για τον "κεμαλ" και μ'αυτη τη λογικη υπαρχει και το παρακατω

ο αποστατης
----------------

Δε θα περάσουνε ποτέ από πάνω μου
σιωπηρής υποταγής σημάδια
ούτε τα γόνατα μου θα πληγώσουνε ,
μιάς μίζερης ζωής γεμίζοντας τα κρύα βράδυα,
γονυκλισίες και προσευχές , για να Τους εξορκίσω.

Απόκληροι και ανεπιθύμητοι , έκπτωτοι
άγγελοι βρώμικοι , σύντροφοι και συμπολεμιστές
προς ένδοξο ας βαδίσουμε τέλος ,
ξέροντας ότι έφτασε η ώρα το φόβο και τη λήθη να νικήσουμε
χαρούμενα τραγούδια σαν κι αυτό ας τραγουδήσουμε ,
μέχρι να ρίξουμε στους κακομούτσουνους Θεούς
απ' τις φαρέτρες μας το τελευταίο βέλος ,
και μ' αίμα από τις φλέβες μας να βαψουμε
την άγια γη πού θά 'πρεπε να μας ανήκει

καλως ορισες σαπφω .
ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΟΥΣ ΠΟΙΗΤΕΣ
Άβαταρ μέλους
wpleftyboy
e-missos master

Δημοσίευσηαπό Σαπφώ » Σάβ Μαρ 11, 2006 9:46 am

Kαλημέρα σε όλους σας!
Ναι, το κειμενάκι θυμίζει "κιθάρα".. :roll:

Δε με ενοχλεί που συζητάτε, τι λόγος μου πέφτει; Κάθε μέρα καταλαβαίνω ότι είστε πολύ ζωντανό φόρουμ-ακι (και δεν το λέω αυτό για να κερδίσω τη συμπάθειά σας, αυτό θα ήταν αν μη τι άλλο αρκετά παιδαριώδες...) για αυτό και διάβασα προσεκτικά τι έχει γράψει ο καθείς..

Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα..
..."Ακόμα και η ζωή μου αποκτά νόημα όταν τη διηγιέμαι σε κάποιον", για αυτό έχω ακόμα πολύ δρόμο..

Και πάλι καλή σας μέρα!
Ξέρω, μα επιλέγω ξανά το όνειρο. Κ.Μ.
Άβαταρ μέλους
Σαπφώ
junior member

Δημοσίευσηαπό aspic » Δευτ Μαρ 13, 2006 11:08 pm

Περιέργως πώς, το αρχικό μύνημα της σαπφούς (που δέν είναι ιστορία οπως το χαρακτηρίζεις σαπφώ,αλλά καποιες σκέψεις σου) προέβλεψε αυτό που θα γινόταν στην συνέχεια.
Παράλληλα όμως το προκάλεσε κιόλας.
Πραγματικά είμαι εντυπωσιασμένος.
Εκτός άν είναι παλιά η σαπφώ και το έκανε συνειδητά αυτό,πιθανολογώντας τι θα συνέβαινε.
Η εκτός πάλι άν είναι προφήτης.

Έτσι λοιπόν ο ήρωάς της,που αναλόγως πληρώνει για αυτά που πράττει,γίνεται στην συνέχεια η διανάθενα.Και όπου οι άλλοι,οι γνωστοί άλλοι τάντονας τρουσί και σκιάχτρο,έρχονται να τον περιφρονήσουν και να τον βρίσουν,σπάζοντας τα όρια του καθωσπρεπισμού για να αισθανθούν την ηδονή της εξουσίας και της ανυπέρβλητης έπαρσης,όπως προφητεύει η θεματοθέτρια.
Και όπου και σε αυτούς άλλοι θα έλθουν να τους πληρώσουν αυτά που τους πρέπουν και να κατεβάσουν από το σταυρό του μαρτυρίου τον ήρωα (διανάθενα),ανακουφίζοντάς τον από την οδύνη αλλά και ηδονή της επικοινωνίας (για επικοινωνιακούς λόγους σταυρώθηκε και ο χριστός).

Έτσι λοιπόν,με έναν προφήτη (σαπφώ),με έναν χριστό στο σταυρό (διανάθενα),με τους υποκριτές και φαρισαίους (τάντον,σκιάχτρο,τρουσί) ,και με τους καλούς ευαγγελιστές (φιμπουλέ,λέφτυ,φίλγκουντ-ο τελευταίος παίζει το ρόλο και του σφαγμένου αρνιού σάν εξιλαστήριο θύμα),είναι δυνατόν να μήν έλθω και εγώ σάν τον άσπικο θωμά στο ωραίο σας και τόσο επιμορφωτικό θεατρικό σκετσάκι,για να σας μιλήσω για την χαρμολύπη των πασχαλινών ημερών πραγματικών και εικονικών που φτειάχνει αυτή την τόσο ωραία ατμόσφαιρα στο μίσ(σ)ος;

Για την λύπη που μας προκαλούν με την μικρότητά τους οι γνωστοί φαρισαίοι και υποκριτές κατήγοροι,αλλα συνάμα και για την χαρά που πάλι οι ίδιοι μας προκαλούν με τους αστειους ισχυρισμούς τους.
Έτσι που να αναρωτηθώ και εγώ σάν την προφήτη θεματοθέτιδα σαπφώ,τι είναι αυτό που τους καταστρέφει πιο πολύ;
Η κακία τους,ή η κουταμάρα τους;
Καλή τους ανάσταση λοιπόν.
Καλό πάσχα δέν τους λέω γιατί ήδη το περνάνε.

Και επειδή πηραμε το θέμα χριστιανικά που σημαίνει πάνω από όλα φροντίδα και αγάπη στον συνάνθρωπό μας να δώσω και μερικές συμβουλες στους καλούς μας συμφορουμάδες μήπως ξεπεράσουν τα πάθη τους:

Τάντονα,για την κρετινοφοβία που λές ότι έχεις,θα πρέπει επιτέλους να συμφιλιωθείς με τον εαυτό σου και να πάψεις να τον φοβάσαι.
Και μήν λές ότι δέν είσαι ο θεός.Δέν σε ωφελεί σε τίποτα μιά τέτοια μετριοπάθεια.
ʼσε που μπερδεύεις και τον φίλ και νομίζει πώς δέν υπάρχεις μετά και γίνεται άθεος.

Χιώτισα,εκτός από την ταμπέλα εδώ στο μίσσος που γράφει <αίθουσα συζητήσεων> όπως μας πληροφορείς,μήπως πρέπει να δείς και την άλλη ταμπέλα στο μέτωπό σου που γράφει <ζητείται ενοικιαστής για το ακατοίκητο> ;

Έτερη χιώτισα,εσύ με τόση ξυνίλα που βγάζεις πιά,δέν θα πρέπει να σε λέω τρουσί,αλλά τουρσί.
Τουρσί και καλή σας σαρακοστή.
Και εξάλλου, η μοναδική μου αλήθεια είναι ότι λέω πάντα ψέμματα.
Ώστε.
aspic
e-missos master

Δημοσίευσηαπό Tanton » Τρί Μαρ 14, 2006 6:00 pm

Πριν δυο χρόνια ( πάλι ) ο κ. άσπικ ( πάλι ) είχε κάνει ένα σοβαρό ψυχογράφημά μου. Είχε καταγράψει όλες τις κρυφές μου επιθυμίες και όσα επιμελώς έκρυβα κάτω από τα λεγόμενά μου. Με επιστημονικούς όρους η διάγνωση ήταν: είμαι ένας Μπούλης που θέλει να γαμήσει μια Λούλα, και δεν το ξέρει. Σαν ευαίσθητο άνθρωπο με είχε σοκάρει η διάγνωσή του, χρειάστηκα να καταφύγω σε ειδικούς και να περάσει πολύς καιρός για να συνέλθω.
Θυμίζω τα τοτεινά.

Δυο χρόνια πριν

Χορτασμένος Μπούλης πια, κάθισα όπως το συνηθίζω στο Μέσαντζερ να μιλήσω με την σύμβουλό μου για τα προβλήματά μου, γιατί αρκετά με έχουν πνίξει τελευταία.
( Σύμβουλός μου είναι η Ψυχολόγος του Κοσμοπόλιταν - από δω και πέρα Ψ.Κ - που πολύ την εμπιστεύομαι ).

( απόσπασμα της χθεσινής μας συνομιλίας )
…………………………………………………
Εγώ ( Μπούλης )
Αγαπητή μου Κυρία θέλω δουλειά είμαι άνεργος…
Ψ.Κ Θέλεις , λες, εργοστάσιο για τα γεράματά σου. Αυτό όμως που πραγματικά θέλεις είναι να γ……ς την Λούλα.
Εγώ ( Μπούλης )
Θέλω αυτοκίνητο. Το προηγούμενο το διέλυσα ( μαζί με το κεφάλι μου )
Ψ.Κ Θέλεις , μικροαστούλι μου, αεροτομές και φουλ και ιντζέκτιον ε; Αυτό όμως που πραγματικά θέλεις είναι να γ……ς την Λούλα.
Εγώ ( Μπούλης )
Θέλω να πάω στην Τενερέ ( να συναντήσω τον σοφό άθεο ερημίτη πριν πεθάνει )
Ψ.Κ Θέλεις…θέλεις ….άχρηστε δειλέ δεν ξέρεις τι σου γίνεται …σε βαρέθηκα…Αυτό που πραγματικά θέλεις είναι να γ….ς την Λούλα.
Εγώ ( Μπούλης )
Θέλω τους φίλους μου δίπλα μου…
Ψ.Κ ʼστα τα σάπια, Θέλεις να τους γ….ς επειδή δεν μπορείς να γ…..ς την Λούλα.
Εγώ ( Μπούλης )
Μα επιτέλους Κυρία μου ΔΕΝ θέλω την Λούλα την Κούλα θέλω…
Ψ.Κ Αγαπητέ μου Κύριε η περίπτωση σας ξεπερνάει τις επιστημονικές μου γνώσεις Παρακαλώ να μην ξαναενοχλήσετε . Σας παραπέμπω σε άλλο συνάδελφό μου που ψάχνει πελατεία σε γνωστούς τόπους του ίντερνετ…
……………………………………………………………
Σήμερα, δυο χρόνια μετά

για να συνέλθω από το συνταρακτικό κείμενο του κ άσπικ καταφεύγω πάλι στα δραστικά μέσα. Η σύμβουλός μου ψυχολόγος του Κοσμοπόλιταν έχει πάρει σύνταξη. Την αντικατέστησε άλλη. Σαφώς διαφορετικής σχολής. Έστω και έτσι, έχω άλλη λύση για να επαναφέρω την ψυχική μου ισορροπία;

( η χθεσινή συνομιλία μας )

Εγώ. ( ο Ντιανασταυρωτής )
Κυρία μου…
Κ.Ψ λέγε, αλλά γρήγορα, απαντάω και σε άλλους.
Εγώ ( ο Γραμματέας )
Χθες μπήκε ο αφεντικός στον χώρο και για να υποστηρίξει την υπο-αφεντικό με είπε κρετίνο…
Κ.Ψ εσύ δεν είσαι που έχεις κρετινοφοβία;
Εγώ ( ο Φαρισαίος )
Ναι…γι΄ αυτό…
Κ.Ψ έχεις πρόβλημα ταυτότητας φύλου.. φοβάσαι μην σε μπερδέψουν με την Ντιάνα…πήδα καμιά ξανθιά να επιβεβαιωθείς...
Εγώ ( ο Υποκριτής )
μα με είπε και Χιώτη ενώ είμαι γνωστός Γουβιώτης…
Κ.Ψ … μην είσαι τόσο σίγουρος για ποιος είναι ο πατέρας σου…μπορεί και να είσαι…
Εγώ ( ο μαλάκας )
Μα ξέρετε με είπε και θεό. Για μένα τον μαχητικά άθεο αυτό είναι βρισιά…
Κ.Ψ θεοί είναι μόνο τα αφεντικά, άντε και τα υπο-αφεντικά, για να σε κολακέψει στο είπε, κατά βάθος σε αγαπάει…
Εγώ ( ο αστείος )
Μα ξέρετε μου είπε ότι ξέφυγα και από τα όρια του καθωσπρεπισμού…
Κ.Ψ με έπρηξες. Εσύ δεν μου έλεγες ότι μια ζωή αυτό επιζητούσες; Να ξεφύγεις από τον καθωσπρεπισμό; Σου είπα σε κολακεύει…και μάλλον στα ρίχνει…άντε πήδα καμιά μελαχρινή να επιβεβαιωθείς για καλό και για κακό…
Εγώ ( ο χαρμολυπημένος )
Να σας αφήσω τότε μια και έχετε και δουλειά… με περιμένουν και οι δυο κυρίες που μου συστήσατε… τα χάπια να τα παίρνω;
Κ.Ψ …μια στιγμή… ποιος είπες είναι ο αφεντικός;
Εγώ ( ο σκέτος, τέλειωσαν τα επίθετα του κειμένου ).
Ο κ. Ασπικ…
Κ.Ψ ΑΥΤΟΣ;;;; ο καλύτερος πελάτης μας! Να ακούς όλα σου λέει. Να τον πιστεύεις και να τον υπολήπτεσαι. Στην ανάγκη ξέχνα και εκείνες τις γκόμενες…

Αυτά,
και συγνώμη αν σας ζάλισα με τα ψυχολογικά μου προβλήματα.
Κι'αν σου μιλάω με παραμύθια και παραβολές
είναι γιατί τ' ακους γλυκότερα, κι η φρίκη
δεν κουβεντιάζεται γιατί είναι ζωντανή
γιατί είναι αμίλητη και προχωράει...
Tanton
full member

Re: Πλήρωση και Πληρωμή

Δημοσίευσηαπό feelgood » Τρί Μαρ 14, 2006 7:12 pm

Σαπφώ έγραψε:Δειλά δειλά σας γράφω κι εγώ μια ιστοριούλα...
Καλή ανάγνωση κι ευχαριστώ προκαταβολικά για το χρόνο σας.. :)
....
Από παιδί αναρωτιόμουνα. Οι ήρωες είναι πιο ευτυχισμένοι όταν διαπράττουν την ύβρη ή όταν επέρχεται η τίσις;
....
Έσπασε τα όρια του καθωσπρέπει και ένιωσε την ηδονή της εξουσίας, της ανυπέρβλητης έπαρσης…
Τώρα πληρώνει. Και πληρώνεται.
...
Αναρωτιέμαι λοιπόν, ποιο από τα δύο τώρα βιώνω...και ποιο με καταστρέφει πιο πολύ…
Αναρωτιέμαι λοιπόν, ποιο από τα δύο τώρα ζω και ποιο με κάνει πιο ευτυχισμένο…

Οπως βλέπεις αγαπητή Σαπφίδα, άνοιξες "δειλά-δειλά" ένα τόπικ και μας... έστειλες όλους στο... διάολο!
Διότι όπως -απόλυτα σωστά- διαπίστωσες, έχουμε ΟΛΟΙ σπάσει τα όρια του καθώςπρέπει και νιώθουμε την ηδονή της εξουσίας βιώνοντας την ανυπέρβλητη έπαρσή μας.
Και πληρώνουμε... ευτυχισμένα... καταστρέφοντας... ο ενας τον άλλον!

Ο λόγος μας είναι πως τελικά θα θέλαμε να ζούμε απλά σ ενα καφενείο και να τσακωνόμαστε γιο το ποδόσφαιρο και τη πολιτική. Αλλά φτάσαμε σ ενα σημείο να χλευάζουμε τους καφενόβιους (αυτοι εκεί οι τριςκατάρατοι οι "απέναντι")
...
Άβαταρ μέλους
feelgood
senior member

Δημοσίευσηαπό feelgood » Τρί Μαρ 14, 2006 7:21 pm

Αντ' αυτού (να χέσω το εντιτ και τη μαλακια που αντι να πατησω προεπισκοπηση πατησα υποβολή) πετάμε μπανανόφλουδες και περιμενουμε κάποιον να τη πατήσει.
Αμέσως μετά ξεσπάμε σε χάχανα και γέλια, αυτόν δε που θα γελάσει τελευταίος και καλύτερος προσπαθούμε μετά να τον τσαντίσουμε ή να τον εκδικηθούμε.

Μου θυμίζει αυτο το σκηνικό τις παλιές, καλές συναυλίες των τζι-μπι-αιτς στις οποίες οι μοικάνοι ήταν αριστερά, οι σκινάδες δεξιά και στη μέση οι μπομπυδες. Οταν ξεκινουσε η συναυλία, όλοι εκαναν ντου στους μπομπυδες. Αφου επαιρναν τρόπαια και τους ετρεπαν σε φυγή, πλακωνόντουσαν μεταξύ του. Στο τέλος χωριζόντουσαν με βρισιδια και καταρες μα όλοι περιμεναν πως και πως το επομενο κονσερτο (ο "θεος" να το κανει συναυλια αυτο παρακαλώ!).

Με πολύ αγάπη
ΦιλΚιτ

ΥΓ
Σπάνια πατάω το σκρολ ντάουν.
Η πρόωρη εκσπερμάτωση δεν αποτελεί πρόβλημα για τον εικονικό μου εαυτό!
...
Άβαταρ μέλους
feelgood
senior member

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο ας γράψουμε ιστορίες

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες