ας γράψουμε ιστορίες

Ο Μικρόκοσμος του Καφενείου

εδώ ο καθένας γράφει ένα κομμάτι από ένα "παραμύθι" που κανείς δεν ξέρει πότε,που και πως θα τελειώσει...

Ο Μικρόκοσμος του Καφενείου

Δημοσίευσηαπό Fondeus » Δευτ Νοέμ 21, 2005 5:32 pm

-Εσύ παίζεις, τι με κοιτάς?
-Με τι παίζω?
-Με τη ντάμα κούπα!
-Δε μου κάνει...
-ʼντε βρέεε!!! Ακόμα αυτός ο καφές!?!
-(Κάτι μου θυμίζει τούτο δω...)
-"Χαλάει ο καιρός από αύριο σε όλη τη χώρα. Το θερμόμετρο θα δείξει μέχρι και -12 βαθμούς στα βόρεια".
-Κωστάκη!! Τη ζακετούλα σου από αύριο!! (Γέλια)
-ʼντε ρε γαμήσου...
-Τι σου χρωστάω?
-1 και 70.
-Α ρε τομάρια...Παλιόπουστες που θα σας ξαναψηφίσω γω...Να μου κοπεί απ τη μασχάλη ρε γαμημένοι...
-Σου κόψανε τη σύνταξη μπάρμπα-Πέτρο?(Χαμόγελα)
-Μειωμένη μου τη δώσανε!Οι...μην πω καμιά βαριά κουβέντα...
-Ε είπες, θες κι άλλα?
-Εσύ τι πετάγεσαι τώρα?Τα κανε πλακάκια το συνδικάτο σου και όλα τέλεια?
-"Έφυγε από τη ζωή σήμερα τα ξημερώματα, ο γνωστός μουσικοσυνθέτης...Έργα του...Η κηδεία θα γίνει δημοσία δαπάνη αύριο το μεσημέρι στο 3ο Νεκροταφείο".
-Ναι, βάλτε τον και σε άρμα μάχης να τον πάτε στο νεκροταφείο...Δημοσία δαπάνη...ʼκου κει...Μάθαμε τώρα τον πάσα ένα δημοσία δαπάνη...
-Αυτός έγραψε τραγούδια ρε συ,που τα λέμε ακόμα. Εσύ τι κάνεις ρε μαλάκα?Παίζεις κουμ-καν?
-Κι εγώ ρε καθαρίζω τα σκουπίδια από το σκυλοχάραμα κάθε μέρα! Δεν προσφέρω?Αλλά βλέπεις δε λέγομαι "..."!
-Δίκιο έχει ρε! Αυτοί που δεν πήγανε φαντάροι μας το παίζανε καλλιτέχνες υπέρ του έθνους και τα λοιπά και τα ρέστα...
-'Ανθρωποι των γραμμάτων ρε και των τεχνών. Πολιτισμός!Διαφημίσανε την Ελλάδα να πούμε στο εξωτερικό...
-Και κονομήσανε τα κέρατά τους!
-Για ησυχία λίγο!!!!Γιατί αρχίζει και το ματς!!!!
-Σου δωσα 2ευρο ρε Μήτσο περιμένω μια ώρα 30 λεπτά ρέστα.Τι περιμένεις, να στα χαρίσω?
Fondeus
new member

Επιστροφή στο ας γράψουμε ιστορίες

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης