ας γράψουμε ιστορίες

Σφηνακια!

εδώ ο καθένας γράφει ένα κομμάτι από ένα "παραμύθι" που κανείς δεν ξέρει πότε,που και πως θα τελειώσει...

Δημοσίευσηαπό |\/| » Σάβ Σεπ 12, 2009 1:40 pm

epsilon έγραψε:...
ξεπέταμα της ζωής

όπου και να σαι

καλά.

κι ευχαριστώ.

ξεπέταμα της ζωής;

πέταμα ή πέταγμα;
(ή μήπως παραπέταμα)(εξ ου και παραπέτασμα)
...
ανακεφαλαίωση,

"ξεπέταμα της ζωής" παραπεταμένης σε παραπέτασμα σιωπής.

ε;;

έτσι λες;

έτσι!

όμως...

κι αυτοί που πετούν κι αυτοί που παραπετούν
παραπατούν και παραπαίουν
και παν΄απ' όλα πταίουν* ...

(πήρα το ρήμα και το 'κανα ρίμα!)(όχι παίζουμε...)

(πάλι καλά που δεν το 'κανα θεώροιμα)

(σσ. κατω τα χερια απ' την ορθογραφία. του ποιητή.)
(διότι ως γνωστόν, ο ποιητης έχει ειδική άδεια να υποβάλει τις λέξεις σε εσκεμμένα ορθογραφικά λάθη, -καθώς και σε άλλα ανάρμοστα πράγματα. είναι, οπως θα μπορούσε να μας διαβεβαιώσει και η αγαπημένη μας Εψιλον, η λεγόμενη "ποιητική άδεια".)

....

(..σε καλό μου η φλυαρία, σαββατομεσημεριάνικα**)

---

|\/|

"και σύ όπου και να σαι" ... "να 'σαι καλά!"

* φταίω [ftéo] P ενεστ. φταις, φταίει, φταίμε, φταίτε, φταίνε και φταιν, πρτ. έφταιγα, αόρ. έφταιξα, απαρέμφ. φταίξει : 1. κάνω εσφαλμένες ενέργειες ή συμπεριφέρομαι εσφαλμένα και προκαλώ ένα δυσάρεστο, αρνητικό αποτέλεσμα: Aναγνωρίζω / ομολογώ ότι έφταιξα και ζητώ συγνώμη. Φταίξαμε όλοι μας και τώρα θα πληρώσουμε. 2. είμαι ο υπαίτιος, ο ένοχος, ο υπεύθυνος εσφαλμένης ενέργειας ή συμπεριφοράς με δυσάρεστα, αρνητικά αποτελέσματα: Δε ~ εγώ για τη σύγκρουση. Eσύ φταις για όλα. ~ εγώ που σε βοήθησα, δεν έπρεπε να σε βοηθήσω. Ποιος / τι φταίει για την ήττα της ομάδας; ΠAP Φταίει ο γάιδαρος και δέρνουν το σαμάρι. [μσν. φταίω < αρχ. πταίω με ανομ. τρόπου άρθρ. [pt > ft]]

** σαββατομεσημεριάνικα, τα: στα Σωτηριάνικα (Μεσσηνίας πάντοτε) θα μπορούσε να σημαίνει: ανεξήγητα πληκτικό απομεσήμερο σεπτεμβριανού Σαββάτου.

("που' σαι μικρέ! κάν'τα δύο τα τσίπουρα, παιδί μου.").
(στην υγειά σου έψιλον... ;) )
|\/|

Δημοσίευσηαπό Το (ΣΚουλ)λητηράκι » Δευτ Σεπ 14, 2009 5:56 pm

Καλημέρα. Αχ Μύθε, παραμύθε κανένας μας πια δε σκονίζει τα μπατζάκια του 'δώ χάμω; Κι εγώ που έχω οίστρο, για πες μου τί να κάμνω; Έτσι που λες με την 'ποιητική α(ι)δεία'. Μου το χαλάς όμως κι εσύ! Μού 'χωσες τα τσίπουρα, και άϊντε ξανά - μανά θα 'κατηγοριοποιηθούν' οι ποιητές. Για δες τί μανούρες κάμνω εγώ το Σκολλητηράκι - που δε μπορώ να κάμνω λογκ - ιν και ξέχασα τον κωδικό - τώρα που απέχω απ' την αιθυλική αλκοόλη. Δε κι εσύ κα Έ, που μου λέγανε με ύφος περιοπής 'εμ αλκοόλα δεν είσαι μωρή; Ποιήματα θα γράφεις, εννοείται!', τί ακροβατικά κάνω τώρα!

... Παρανάλωμα Μπυρός - Ιδίοις Πτώμασι - Ο Κύριος Με Θυμών'...

... ναι βρε κα Έ μου, καλά κατάλαβες... οι τίτλοι απ' τα νέα μου αριστουργήματα είναι... γιατί βλέπεις, έχω ξεχάσει ότι ήμανε μπυρομανής και τα κοροϊδεύω πια τα αλκοόλια, αλλά... γιατί δε σταματάω και να γράφω Μύθε μου;... έ;...

έεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;..................

(... είναι γιατί είμαι 'ʼμπυρη Ευθυνών' το καψερό... εμ τί νομίζατε για;...)

:P :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=a8LObmg_YaQ
Το (ΣΚουλ)λητηράκι

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Πέμ Σεπ 17, 2009 4:58 pm

Το (ΣΚουλ)λητηράκι έγραψε:Καλημέρα. Αχ Μύθε, παραμύθε κανένας μας πια δε σκονίζει τα μπατζάκια του 'δώ χάμω; Κι εγώ που έχω οίστρο, για πες μου τί να κάμνω; Έτσι που λες με την 'ποιητική α(ι)δεία'. Μου το χαλάς όμως κι εσύ! Μού 'χωσες τα τσίπουρα, και άϊντε ξανά - μανά θα 'κατηγοριοποιηθούν' οι ποιητές. Για δες τί μανούρες κάμνω εγώ το Σκολλητηράκι - που δε μπορώ να κάμνω λογκ - ιν και ξέχασα τον κωδικό - τώρα που απέχω απ' την αιθυλική αλκοόλη. Δε κι εσύ κα Έ, που μου λέγανε με ύφος περιοπής 'εμ αλκοόλα δεν είσαι μωρή; Ποιήματα θα γράφεις, εννοείται!', τί ακροβατικά κάνω τώρα!

... Παρανάλωμα Μπυρός - Ιδίοις Πτώμασι - Ο Κύριος Με Θυμών'...

... ναι βρε κα Έ μου, καλά κατάλαβες... οι τίτλοι απ' τα νέα μου αριστουργήματα είναι... γιατί βλέπεις, έχω ξεχάσει ότι ήμανε μπυρομανής και τα κοροϊδεύω πια τα αλκοόλια, αλλά... γιατί δε σταματάω και να γράφω Μύθε μου;... έ;...

έεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;..................

(... είναι γιατί είμαι 'ʼμπυρη Ευθυνών' το καψερό... εμ τί νομίζατε για;...)

:P :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=a8LObmg_YaQ
Επισκέπτης

|\/|

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Πέμ Σεπ 17, 2009 5:22 pm

λογοπαίχνιδα. (λογοπαίγνια)
οι αμέτρητες μετριότητές μου ασφυκτιά στα στενά όρια της. (η μικροψυχία της κριτικής σε υπόγεια σύνταξη)
ΜΙΑ νεφελώδης ΔΥΝΑΜΗ που έρχεταΙ από μακρυά, ερπωντας σαν ουράνιο φίδι στην μαύρη άμμο του διαστήματος σου. (οργονενεργειακές σπείρες που σφαδάζουν στο αίμα του πνευματος)ή(απελπισία ενεστώτος διαρκείας).δεν μπορώ άλλο να ποντάρω λέξεις. με τη α(ι)δειά σου μπορώ να ρεφάρω, λες να κάνω και ποίηση; ε;; ;-)

....

σχόλιο δεύτερης ευκαιρίας.
πνευματικό αφροδισιακό!

---
|\/|
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Ε πισκεπτης » Τρί Σεπ 29, 2009 12:32 pm

«Κοιμήσου Περσεφόνη στην αγκαλιά της γης...»
Ε πισκεπτης

Προηγούμενη

Επιστροφή στο ας γράψουμε ιστορίες

Μέλη σε σύνδεση