ας γράψουμε ιστορίες

Οχι, η λεξη που ψαχνουμε δεν ειναι ο 'Λογος'!

εδώ ο καθένας γράφει ένα κομμάτι από ένα "παραμύθι" που κανείς δεν ξέρει πότε,που και πως θα τελειώσει...

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Τετ Οκτ 20, 2004 12:12 pm

...δεν θα το πιστέψετε, αλλά ζήλεψα η αχόρταγη!

(το ρεβανί Βεροίας)
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό ΜΟΝΑΧΙΚΟΣ ΛΥΚΟΣ » Τετ Οκτ 20, 2004 12:13 pm

wpleftyboyddds έγραψε:μοναχικε λυκε εισαι σιγουρος οτι εισαι στην οχθη που νομιζεις ?
...
Δηλαδη ρε λυκε , χωριατικα στο λεω και με συγχωρεις , πολυ κακο για το τιποτα ειναι ολες οι μαλακειες που μας γραφεις και εισαι συνενοχος
σε ολα αυτα που (υποδορειως βεβαιως βεβαιως) μας κατηγορεις....οτι εχεις γραψει εδω μεσα εχει μονο στοχο να μας σπασει τ' αρχιδια για γουστο σου (εκτος απο το λινκ για το σορτ στοριζ που εδωσες που ηταν θετικη κινηση) ....εκπεμπεις αρνητικη ενεργεια και αρρωστια απ' τα νυχια ως την κορφη....ο λογος σου ειναι στειρος οσο και να τον στολιζεις ...υπαρχεις μονο για να μας τη λες....

περιμενω αποδειξεις για το αντιθετο με την παροδο του χρονου....τι να κανω ετσι ειμαι το φτωχο λεμμινγκ...πιστευω στους ανθρωπους.

Xχμ.. κατεφθασε και ο λεφτυς διαπορων και αμφιβαλων! την τελευταια στιγμη τον πηρε το ματι μου..
(λοιπον παραεγινε αντιαθλητικο το μαρκαρισμα παιχταραδο-παιχταραδισσες μου)
(ενας ενας αντε δυο δυο τη φορα.. παραπανω τσιμπατε καρτα..)
(εκτος κι αν πιστευεις κι εσυ ρε λεφτυ οτι ειμαι δυο ειμαι και τρεις, ειμαι και χιλιοι δεκατρεις.. -αλλα αυτο που με εκπλησει με σενα ρε λεφτυ ειναι οτι σε ειχα συγκαταλεξει σε δικια σου οχθη, πότε στο διαβολο μετακομισες στη χωρα των λεμ;
παραεισαι απροβλεπτος μεγαλε :shock:

τι μου λες; "αρνητικη ενεργεια;"

οπαδος του φεγκ σουι, εισαι ωρε λεφτυ; τα θερμα μου ι-τσιγκ συγχαρητηρια..

συνεπης και αξιος εραστης της θετικης ενεργειας λοιπον, της πολιτικαλυ κορρεκτ κορης της προτεσταντικης φιλοπονιας με το σημιτικο σκουφι και το αμερικανικο αδιαβροχο. εξελαντ ρε μπόυ. ριξε κι ενα προληπτικο μπινελικι στους τιποτενιους ινδιανους που διεκδικουν το δικαιωμα να προσευχονται στον δικο τους μανιτου.

μονο αμα σε παρει μυρωδια ο λοβκραφτ στο σκοτεινο περιθωριακο κελι του που το μαστιγωνουν σουπεραρνητικοι ενδοφλεβιοι ανεμοι θα βλαστημισει ινδοευρωπαικα! και θ'α ρχισει να δαγκωνει τα καγγελα με την χθούλια μασελα του.

wpleftyboyddds έγραψε:βλεπω οτι αφιερωνεις πολυ κοπο και χρονο για να τα χωνεις υποδορειως ....
τοσο υποδορειως ομως που οι αναγνωστες σου δεν βλεπουν κανενα στοχο σ' αυτα που γραφεις ...μαλιστα εγω εχω αρχισει να σε βαριεμαι με αποτελεσμα να μη σε διαβαζω προσεκτικα και να μη σε κατανοω ,

μα βλεπεις λοιπον φιλε μου, μονος σου τη 'βρισκεις τη λυση στο προβλημα. Η βαρυεμαρα αναδεικνυεται οπως παντα το υπερτατο φαρμακο κατα της "αρνητικης ενεργειας και της αρρωστιας απ' τα νυχια ως την κορφη" και κατα του "στειρου λογου", τι καθεσαι και χολοσκας, δεν κινδυνευεις. Και ως γνωστον η βαρυεμαρα ειναι δωρεαν οπως και η προσβαση στα τηλεοπτικα δικτυα..

Αααα! μαλιστα! τι βλεπω; εχουμε εκλεκτες αφιξεις. Η διαναθενα με τα φρεσκοψημενα στρουντελ της.
μμμ. μυρωδατα και περιχυμενα με ξινογλυκη εμπαθεια. ενα λεπτο να μπω στα πιτσ καλη μου, για συντηρητικη αλλαγη ελαστικων και συνεχιζουμε...

---
εισερχομενοςσταπιτσΛυκος
Άβαταρ μέλους
ΜΟΝΑΧΙΚΟΣ ΛΥΚΟΣ
full member

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Τετ Οκτ 20, 2004 1:31 pm

Εικόνα

Ήτονε μια φορά ένας λύκος, ουχί ερυθηματώδης και συστηματικός, αλλά σκέτος και κατ' επίφασιν αιμοβόρος.

Μια μέρα των ημερόνε, ο τοιούτος λύκος καθώς περιδιάβαινε στους μακρινούς φορουμότοπους, έπεσε σ' ένα βαθύ ξεροπήγαδο.

Στέναζε το ζωντανό και κανείς δεν το ήκουε.

Από τα πολλά, πλησιάζει στο πηγάδι ένας γεωργός.

Δεν χάνει χρόνο το ανθρωπάριο και αρχίζει να λιανίζει τον μουργόλυκο μ' ένα παρακείμενο στηλιάρι.

Πάρε κι αυτή παλιοζαγάρι! Πάρε και την άλλη!

Όμως σε κάποια στιγμή, κάπως παραπάτησε και τσουπ νάτονε δίπλα στο λύκο.

ʼσπρος από το φόβο του αρχινάει τα παρακάλια.

Καλέ δεν κατάλαβες, για πλάκα το 'κανα, και τέτοια.

Ο λύκος τον κοιτάζει με συγκατάβαση και ρίχνει ένα σάλτο.

Ο γεωργός είπε όλα τα πατερημά του διαμιάς.

Το αγρίμι ήθελε να τον φτύσει για την ανυπαρξία του, αλλά είχε κι άλλες δουλειές.

Τον χρησιμοποίησε το λοιπό για τραμπολίνο και εξήλθε του ξεροπήγαδου, νικητής και τροπαιούχος.

Κρυμμένος εσύ, χαμένη εγώ,
που πάμε λύκε; που τραγουδάμε λύκε;
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό epsilon » Τετ Οκτ 20, 2004 4:04 pm

φυσικά,

προς ερωτικόν λύκον.

Ερωτικέ λύκε,
μου έκανες τέτοιο ωραίο δώρο, που όντως αποφάσισα να μην ξαναδοκιμάσω κρεμμπρυλέ. άλλωστε κάπου εκεί βρισκόμουνα...
αποφάσισα να δοκιμάσω το ρούχο της γραφής σου.
αν η υγρή άμμος ντύνει τις πλάτες του θανάτου
ο κάθε ζεστός λόγος είναι η ομορφιά της ζωής.
επειδή τελικώς δεν πιστεύω η όσφρηση να είναι του ενός ή του άλλου γένους- πάντως η μύτη μου είναι ελληνική όσο και η γλώσσα μου, δηλαδή με αρκετή γοητεία και πολλά λάθη που απλώνοντα και γύρω-γύρω απολυτά- θα έχεις καταλάβει ότι δεν ανήκω σε συνομοταξία αποφασισμενων ειδών. γι' αυτό ίσως μου άρεσε το ψευδώνυμο 'μοναχικός λύκος', όπως και το 'κοπάδι και κάτι', καθότι στο 'κάτι' βρίσκεται και η έννοια του μη-κοπάδι.
ίσως όντως το έψιλον να είναι το πρώτο γράμμα του έρωτα. το πρώτο μόνο. παρακάτω μπορεί να μην υπάρχει τίποτα.
να μην έχει μείνει τίποτα.
πάτα τη σκανδάλη.
το δωμάτιο είναι σκοτεινό, και το φιλί θα πάει ελεύθερα εκεί που θέλει αμφετεροκατέρωθεν να καρφωθεί.
θα βρίσκεται στο ίδιο σημείο.
μετά τιμής, ελλείψεως αιδούς, και πραγματικών ευχαριστιών,
ένα ρω του έρωτα,
ένα έψιλον τόσο ψιλό, που δεν ξέρουμε ακριβώς πια ποιανής ή ποιανού είναι...

:wink:
όχι στη βία.
epsilon
e-missos master

Δημοσίευσηαπό wpleftyboy12 » Τετ Οκτ 20, 2004 9:04 pm

δυστυχως συνεχιζεις να παραθετεις εξυπναδες και υποδορεια κοπλιμεντα και μπινελικια....κριμα γιατι θα μπορουσες να εισαι τουλαχιστον διασκεδαστικος...ομορφα φτιαγμενα κειμενα που δυστυχως αναλωνονται σε μαλακειες χωρις καμμια ουσια....

το προβλημα μας εδω μεσα λυκε δεν ειναι ο ασπικ και η ντιανα και ο λεφτυ κτλ..ουτε καν η σμαρτιζ ο λυκος ο φιλγκουντ το μηλο και ο ντε μορνινγκ δεν ειναι το προβλημα...ο εχθρος βρισκεται καπου αλλου ...προσπαθουμε να τον πολεμησουμε οπως καταλαβαινει ο καθενας...εσυ πως τον πολεμας ?

αν νομιζεις οτι ολη αυτη η αντιπαραθεση με καποια νικ που δεν σου καθονται καλα θα καταληξει καπου...οκ παω πασσο λυκε και περιμενω να δω πως και τι πολεμας...

επισημαινω ομως ξανα οτι μεχρι στιγμης γραφεις μονο εξυπναδες για να ανεβασει ςτην πιεση καποιων...τη δικια μου την πιεση δεν μπορεις να την ανεβασεις παντως μ' αυτα που γραφεις και ουτε προκειται να ασχοληθω με εναν περαστικο που ριχνει βομβιτσες και δηλητηριο (υποδορειως βεβαια)...
χωρις λογο (μεχρι αποδειξεως του αντιθετου).

Και βεβαια δεν ανηκω σε καμμια οχθη λυκε της κακιας ωρας (ο κανονικος παλιος "κακος λυκος" ειναι κολλητος φιλος και δυστυχως δεν καταδεχεται να μας τιμαει συχνα με την παρουσια του ) αλλα οταν βλεπω ποσο υπεροπτικα (τουλαχιστον οσο κι οι εκαστοτε κατηγορουμενοι σε κατηγορητηρια τυπου φιλγκουντ ) εκφερεις το λογο σου συντασσομαι οχι μονο με τα λεμμινγκ αλλα και με τα πρασινα ζουζουνια που εγραφες και με το κατωτερο ειδος ζωης που μπορει να περιγραψει η ανωφελη πενα σου ...
επισης σιχαινομαι τις ντεμοντε παραβολες που χρησιμοποιεις κι εσυ κι ο φιλγκουντ και μια και υποπτευομαι οτι εισαι και φιλος του HPL σου συνιστω να μη μιμεισαι με το υφος των γραπτων σου τις κακιες μεταφρασεις του στα ελληνικα (χωρις βεβαια να εχεις τ' αρχιδια να μπαινεις στην ουσια των κειμενων του ) ...κλεψε οσο θες αλλα μην μιμεισαι βαρετε λυκε του γλυκου νερου ....

μια επισημανση για την κυρια ε....
με ολο το σεβασμο που εχω στην υποψια ενος καλου παιδιου , οπως μαντευω οτι εισαι ε , σου υπενθυμιζω να φοβασαι τους αχαιους και δωρα φεροντες....ο λυκος ειναι ενα νικ που μεχρι στιγμης αντλει ευχαριστηση μονο απο την προσωπικη αντιπαραθεση με αλλα νικ , χωρις καμμια αλλη παρουσια στο φορουμ ....και ξαναλεω μεχρι στιγμης, γιατι δειχνει να εχει μεγαλες δυνατοτητες λογου που μακαρι να αξιοποιηθουν δημιουργικα ...δυστυχως μεχρι τωρα βριζει και κολακευει χωρις αλλο φανερο σκοπο εκτος απ' το διαχωρισμο μας σε οχθες υπεροντων και λεμουριων και η μονη δημιουργια του ειναι αυτη ....οσο μπορει να θεωρηθει δημιουργια η καταστροφη....

θεωρω οτι ο μονος στοχος του λυκου ειναι η αποδομηση του φορουμ ,οχι για να το ξαναφτιαξει καλυτερο αλλα για να διασκεδασει....σαν τον ιμχοτεπ τον ψυχοβορο, καβαλαρη δαιμονα που αρεσκεται να καταστρεφει κοσμους για γουστο του , ο λυκος φαινεται να αρεσκεται να καταστρεφει φορουμ
και να κανει παρτυ με τις εικονικες ψυχες των νικ για να ικανοποιησει το αλλοτριωμενο απ' την εικονικοτητα εγω του ...
συνεπικουρειται βεβαια και απο τον αλλο ιδιοφυη παραβολογραφο , εικονικο δικηγορο μπαϊκερ φιλγκουντ ο οποιος μαλλον δεν εχει δουλεια να κανει και ασχολειται με το φεϊμισσος στορυ (βεβαια καμμια συγκριση δε μπορει να γινει μεταξυ των δυο καθως ο ενας ειναι μια αυθεντικη περιπτωση σχιζοφρενους δολοφονου που τον εχει κυριεψει το κακο και ο αλλος ειναι υπερασπιστης -κατα τη γνωμη του - των αδυνατων)

ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ Ε ο λυκος θελει να μας δουλεψει....

ΥΓ. ΔΕ ΘΑ ΥΠΑΡΞΟΥΝ επομενα κειμενα μου που ασχολουνται με την ενδοσκοπηση που ονομασα φεϊμισσος στορυ προηγουμενως . Ευχομαι αυτα που εγραψα να λειτουργησουν αντιστροφα και να αποδειχτει απο τις εξελιξεις οτι εχω 100% αδικο και οτι βιαστηκα να κρινω τον , συμπαθη κατ' αλλους , κωλοτρυπιδοβολο λυκο .
Την καληνυχτα μου στα πλασματα της νυχτας...μεχρι να διασταυρωθουν τα ξιφη μας σε παραγωγικοτερες συζητησεις και χωρις καταχρηση στη μιμηση των κακων μεταφρασεων του λαβκραφτ .
wpleftyboy12

Δημοσίευσηαπό aspic » Τετ Οκτ 20, 2004 11:26 pm

Όλα αυτά που λές κόρβη,θα ίσχυαν άν δέν εμπλέκονταν καθόλου το πραγματικό,στο φόρουμ και έτσι το τελευταίο δέν θα ήταν τίποτα άλλο παρά ένα αφήγημα.Όντως τότε τα νίκ απλώς θα ήταν ήρωες ενός διηγήματος.
Επειδή όμως τα εικονικά πράγματα έχουν άμεση αντιστοίχηση στο πραγματικό,για αυτό είναι σαφέστατη εξαπάτηση όταν παρουσιάζεται κάποιος με δύο και περισσότερα πρόσωπα-νικς,στοχεύοντας να ψαρέψει πληροφορίες,να εκβιάσει τις αντιδράσεις τών άλλων και λοιπά.
Δέν είναι θεατρικότητα αυτό,δέν έχει καμμιά σχέση με τους ήρωες των ιστοριών της διανάθενας.Είναι μιά σκέτη απάτη που νοθεύει και καταστρέφει τις σ΄χεσεις των ανθρώπων (όπως το παραφινέλαιο νοθεύει την βενζίνη και μας καταστρέφει το κινητήρα,όπως το οινόπνευμα νοθεύει την βότκα και μας χαλάει το στομάχι,όπως τα περισσότερα πράγματα σήμερα είναι μια απάτη πρός χάρην κέρδους υλικού ή ψυχικού).
Σκέψου κόρβη εγώ να ήμουν το χαζόμουσο και μονος μου να είχα κάνει μπάχαλο τόσο καιρό το φόρουμ.Και σκέψου επίσης να φτειάξω ένα νίκ και να στα ρίξω ιδιωτικά,ή να αρχίσω να σε ψαρεύω για να μάθω πώς κρίνεις τον άσπικ,εμένα δηλαδή ή κάποιον άλλον.
Είναι θεμιτό νομίζεις να χρησιμοποιούμε τέτοια μέσα στις σχέσεις μας με τους άλλους;

Εν πάση περιπτώση όμως,είτε υπάρχει είτε όχι ταυτοπροσωπία πίσω απο δύο η περισσότερα νίκ,αυτό τελικά είναι λεπτομέρεια.
Αυτό που έχει σημασία είναι πώς ο χώρος βρωμάει τον τελευταίο καιρό όπως λέει και ο λέφτυ.Έχει γίνει τελείως ψυχωτικός,ενώ μερικές φορές τα γραφόμενα εδώ μέσα,μοιάζουν σάν να προέρχονται απο σατανιστική οργάνωση. (γιατί αυτή την ...μυρουδιά όπως είχε πεί και το μήλο,δίνουν τα κείμενα τον τελευταίο καιρό).Μοιάζουν τα κείμενα σάν να βρίσκονται στον πυθμένα σκοτεινών πηγαδιών που δέν κατεβαίνει ούτε μιά αχτίδα φωτός.
Το κοινό πρόσωπο δηλαδή που μας εποπτεύει (διότι κάθε χώρος-φόρουμ,έχει ένα συγκεκριμένο πρόσωπο που είναι η κοινή συνισταμένη όλων των χρηστών) μοιάζει να είναι ο ίδιος ο διάβολος.
Και δέν βλέπω λύκε να του έχεις πάρει τη ΔΕΗ όπως έγραψες παλιότερα με την γνωστή σου αλλαζονία.Και μάλλον ο θεός δέν αγαπάει καθόλου τον ηλεκτρισμό, εν αντιθέσει με αυτό που πάλι είχες γράψει λύκε,ηλεκτρόλυκε.

ΥΓ Στην ουσία τους,τα ίδια ακριβώς πράγματα λένε ο λύκος και το μήλο (και άς φαίνεται ότι διαφωνούν) και χρησιμοποιούν και οι δυό τους ( η τα δύο πρόσωπα του ενός) τον ίδιο αηθικισμό (αμοραλισμό) που χαρακτηρίζει τους ...μεγαλοιδεάτες.
Δέν έχουν καμμιά ηθική αναστολή δηλαδή,δέν περιορίζουν και φιλτράρουν καθόλου τον λογο τους,προκειμένου να πετύχουν το ποθουμενο για αυτούς αποτέλεσμα που είναι συνήθως μιά μεγάλη ιδέα.
Για αυτό τόσο το μήλο τελευταία,όσο και ο λύκος μας εξέπληξαν δυσάρεστα με τον τρόπο που χρησιμοποίησαν τον λόγο τους εναντίον άλλων.
Το ίδιο έγινε και από μερικούς ακόμη νέους χρήστες που μας ήλθαν και επειδή το ύφος όλων είναι παρόμοιο,σίγουρα κάποια πουστιά παίζει στο χώρο (και υπάρχουν σοβαρές ενδείξεις να πιστεύουμε πώς ένα πρόσωπο και μοναδικό κρύβεται πισω απο τα περισσότερα νεοεμφανιζομενα νίκς)..

Και επειδή εσένα ξέρουμε μήλο,τους άλλους όχι και με δεδομένη την ποιότητα που μας έχεις δείξει τόσο καιρό στο φόρουμ,κοίτα ανέλαβε τις ευθύνες σου.
Εμπάσει περιπτώσει (χέσε μας ρε διανάθενα,αφού το φχαριστιέμαι περισσότερο όταν το γράφω λάθος.Τι να κάνουμε τώρα; ) δέν θα σου πάρουμε και το κεφάλι άν ξέφυγες λίγο απο τα κοινώς αποδεκτά ήθη και έθιμα των φορουμοτοπων.

ΥΓ 2 Βέβαια και πολλοί απο μάς τους ...παλιούς,δείξαμε στο παρελθόν τέτοιο σκοτεινό και απαράδεκτο λόγο.Η διαφορά όμως είναι πώς είχαμε λόγους να το κάνουμε αυτό και φροντίσαμε να τον φωτίζουμε επαρκώς όταν χρειαζόταν.Δέν πιστεύω τελικά πώς σκοτώσαμε τον λόγο και τις σχέσεις των ανθρώπων,όπως διαπιστώνουμε πώς γίνεται τώρα.

Από την ρομαντική διαίσθηση που μας οδηγεί σε παράξενα μονοπάτια έψιλον,εγώ προτιμώ την ψυχρή λογική.
Κρεμ-πουλέ όπως μας λές ότι επιθυμείς εσύ,αλλά και άλλα γλυκά σιροπιαστά και μή,δέν τρώω με κανέναν.
Καλύτερα να την βγάλω μόνος μου με σκόρδα,να μήν με ζυγώνει κανένας.
Και εξάλλου, η μοναδική μου αλήθεια είναι ότι λέω πάντα ψέμματα.
Ώστε.
aspic
e-missos master

Δημοσίευσηαπό epsilon » Πέμ Οκτ 21, 2004 5:33 am

ευτυχώς, μου λείπει η απόσταση:
για να δω τι λέει η οθόνη, επειδή έχω περάσει τα 388 πριν από λίγα χρόνια όταν είχα γενέθλια, για να διαβάσω τι λεει εδώ μέσα, ακουμπάω τη μύτη μου στην οθόνη. δεν έχω δηλαδή απόσταση ΄μπροστά μου άλλη, και το αύριο της γραφής και ο σκοπός της για μενα δεν είναι παρά το γραφούμενο. αυτό το ίδιο, και όχι η ίντριγκα που έχει μακροπρόθεσμες εξελίξεις. λέω ναι ή λέω όχι στο τώρα. ( :wink: σιγά μην αφήσω)
το αύριο δεν αξίζει να το αναζητάμε. γιατί αν το αναζητούσαμε, θα θυμόμαστε και το χτες, και τότε θα είμαστε εγκλωβισμένοι σε μια συνεχή ακινησία ή κίνηση επί τα αυτά.
άρα, καλά κάνω που έχω γεράσει και έχω κολήσει στην οθόνη, και δε σας λέω σαν τον ασπίκ ότι κάτι παίζει. και κάποιος παίζει. παίζει και μέσα μας κύριε ασπίκ, το ξερουμε καλά όλοι, κι εσύ, κι εγώ και ο καθένας.
η αποδόμηση του μισσοσ. δηλαδή τα γίνουμε μαλιά κουβάρια;
ε, δε θα είναι η πρώτη φορά. κάποτε μάλιστα είχα πει κι εγώ να πάρω των οματιών μου από δω. με βοηθήσατε δυο-τρεις από σας και τώρα με τρώτε στη μάπα (έγκλημα και τιμωρία που λενε :lol: αλλά μου σταθήκατε). όλοι μας είμαστε το μισσοσ. όλοι οι γραμματικοί συνδυασμοί. όλα τα πρόσωπα πίσω από τα νικ, όλες οι διαθέσεις χωσίματος ή ερωτικής εξομολόγησης (λύκε μη σταματήσεις, μου άρεσες και δεν είμαι η κοκκινοσκουφίτσα), μερικές φορές διαβάζω τον μόρνιγκ και αναγνωρίζω το γελοίον της έψιλον, ε, και; που λέει κι αυτός κι εγώ, τώρα αν είμαι καλό παιδί λέφτυ μου, σίγουρα με υπερεκτιμάς γιατί έχεις ζεστή καρδιά εγωιστή μου,
κι ο φιλ, και το μήλο, και η τρου, και ο όστρεον, και η δούναι, και ο πλειάδες, και η ζωή, και η μαργαρίτα ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ ΣΕ ΑΓΑΠΩ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ και η ντιάνα και ο στρέιτζ και και και (βρε κε κεξ κουαξ κουαξ)
όλοι εδώ μέσα είμαστε πρίγκηπες.
μας έχει φιλήσει η οθόνη κάτω από τον μπερντέ της σκοτεινιάς που τον έχουμε φαίνεται ανάγκη
και βγάζουμε πράματα που έχουμε ανάγκη να βγάλουμε
βγάζουμε πράματα δικά μας, όχι τα μάτια του άλλου
και ο άλλος ακροπατώντας στο δικό του μονοπάτι, καμιά φορά σε μαθαίνει.
σε μαθαίνει πώς να δεις την κακοτοπιά και στο δικό σου.
πώς να μάθεις να την ξεπερνάς.
η υποφαινόμενη έμαθα πολλά εδώ μέσα.
μεταξύ των άλλων και να εκφράζομαι. έστω κι όπως το κάνω, δηλαδή φανερολειψά.
έκανα φανερά συνανταπαντήματα της καρδιάς.
ξέρετε ότι αρρώστησε το ένα νικ και πήγε το άλλο στο σπίτι του να υπηρετήσει τα παιδιά του για μέρες!
το ένα νικ τηλεφωνούσε στο άλλο και το άκουγε, δεν το κακολογούσε, ούτε το έπαιζε παρασκήνιο
κι αν άλλαξε μετά, τι;
αυτό που έδωσε ήταν σπουδαίο. ας έχει καλό.
τώρα ο φιλ γράφει όπως κι εγώ, κι εσείς, όπως ο εαυτός του προπάντων. εγώ δεν έχω καταλάβει πρόβλημα, και επιμένω να μην έχω καταλάβει, γιατί αυτή την ειδικότητα έχω.
ο λύκος μου τα'ριξε :lol:
μου άρεσε πολύ. γιατί να μη μ' αρέσει; δεν κατάλαβα. για να μην πω ότι ανήκω στους ανικανοποίητους της ζωής εξ ορισμού, άρα λίγο βάλσαμο δεν κάνει κακό, άσε που το βάλσαμο μου χρειάζεται γιατί σε λίγο μπόρεί και να με βαλσαμώσουνε :evil: -και μάλιστα ίσως και πριν προλάβω να γίνω πρόεδρος και μετά να παραιτηθώ (μωρέ αν γίνω δεν παραιτούμαι με τίποτα- και πισίνα έχω και θα την κάνω μεγαλύτερη, και γκαζόν θα βάλω να σας καλέσω για πικ-νικ -αλλά τα φαγητά σας να τα φέρετε εσείς-
πειράζει που έβγαλα πάλι τα απωθημένα μου πρωί - πρωί;
καλημερα σ' όλους
κι αν τυχόν σας στεναχώρησα, να το παρω πίσω.
μαργαρίτα μη με ταρακουνάς τόσο γιατί δεν αντέχω τα πολλά-πολλά.
όχι στη βία.
epsilon
e-missos master

Δημοσίευσηαπό dianathenes » Πέμ Οκτ 21, 2004 10:16 am

No topics or posts met your search criteria
Άβαταρ μέλους
dianathenes
e-missos master

Δημοσίευσηαπό ΜΗΛΟ ΚΟΠΗΚΕ ΣΤΑ ΔΥΟ » Πέμ Οκτ 21, 2004 3:08 pm

Θέλω να σας πω οτι ποτέ δεν χρησιμοποίησα άλλο νικ εκτός απο το Μήλο.
Βλέπω οτι πολλοί δημιουργούν σύγχυση χρησιμοποιώντας πολλαπλά νικ.
Αυτό είναι ανέντιμο απο μέρους τους και δείχνει είτε ανωριμότητα είτε ψυχική ανισσοροπία, δηλαδή αρρώστεια.
Μπήκα στη θέση του Λύκου, προκειμένου να τον βοηθήσω να συνειδητοποιήσει τι ακριβώς κάνει. Λέει οτι δεν μπορεί να αλλάξει ομάδα.
Είμαι πρόθυμος να αποδεχτώ τις ευθύνες μου για την όξυνση που δημιουργήθηκε.
Αν είναι να συνεχίσουμε να λειτουργούμε σαν άνθρωποι θα πρέπει αυτή η κατάσταση με τα πολλαπλά νικς να ξεκαθαρίσει.
ΜΗΛΟ ΚΟΠΗΚΕ ΣΤΑ ΔΥΟ
super member

...

Δημοσίευσηαπό de bording morning » Πέμ Οκτ 21, 2004 3:35 pm

Αφορμές εγγραφής αποστέλλονται σε ασύνδετες αλφαβήτες.
Αυτό μόνο μπορώ να κάνω.

Μερικά παιχνίδια σταματούν στη μέση. Οι ρόλοι που επιβάλλονται είναι ασήκωτοι. Έτσι δεν είναι; Ο δημιουργός τα παρατάει. Αποκαλύπτει. Το μεταμοντέρνο δεν έχει ακόμα στεφθεί, βρίσκεται σε αναμονή, συγκρούεται και προκαλεί μόνο του την ήττα. Μα κι αυτή βαρειά είναι.

Μπερδευτήκαμε, δεν ξέραμε ποιοί είμαστε, πόσοι είμαστε. Μάλλον δεν πρόκειται να μάθουμε. Δεν έχει νόημα. Τίποτα δεν μπορούμε να κάνουμε σε τέτοιου είδους παιχνίδια.

Ερωτοτροπούμε εδώ μπροστά και κει πίσω. Ας έρθουν όλοι εδώ. Ακούτε;

Υποψίες, κατηγορίες, χολές, απουσία εμπιστοσύνης, προσβολές. Λάθος παραλήπτες. Είναι η ώρα για συγνώμη.

Θανατίλες μυρίζουν πράγματι. Μα πώς αλλιώς ξορκίζονται;
de bording morning
super member

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο ας γράψουμε ιστορίες

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες