φιλοσοφία

Τribute to the old age

φιλοσοφικές συζητήσεις και αναζητήσεις...

Δημοσίευσηαπό trueseeker » Σάβ Μάιος 12, 2007 6:06 pm

Μην ταράζεσαι ρε συ ε!

και το "παιδί" στα εικοσιτρι-ήντα αναφέρεται ...

Υ.Γ. Για την τοποθέτησή μου επί του θέματος θα επανέλθω (όταν θα έχω περισσότερο κέφι), γιατί μπορεί να με διακατέχει η θρασύτητα της νιότης (αν κατάλαβα καλά αν δεν πατήσεις τα -ήντα, θεωρείσαι νέος, ωραίος και ακμαίος), αλλά γαϊδάρα δεν είμαι ... θα αφήσω το κάτιτις μου στο μνημείο των αγνώστων γηρατειών

Υ.Γ. 2 Αγνώστων? ... αγνώστων, ε? ... καλά! ότι πείτε ...
... παράλληλες πορείες που τις ενώνει μια σιωπή ...
Άβαταρ μέλους
trueseeker
e-missos master

Δημοσίευσηαπό χαμίνι » Δευτ Μάιος 14, 2007 3:05 pm

Δεν αντιλέγω στα περί μνήμης καλέ μου fbl! Ίσα-ίσα, συμφωνώ κι από πάνω…

Τώρα, πάντως μια και το’φερε η κουβέντα, να εξομολογηθώ πως προσωπικά, τυγχάνει ή έτσι κάποιος το καλλιέργησε, να έχω μια πολύ επιλεκτική μνήμη…

Μπορεί δηλαδή να θυμάμαι τα στιχάκια που έγραφες και να ξεχάσω τα φιλοσοφικά θέματα που θέτεις…

Κι επειδή προτιμώ τα στιχάκια και για να μην ενοχλώ το φιλοσοφικό θέμα παίρνω τα κουβαδάκια μου και πάω σ’ άλλη παραλία. Φτυαράκια καλοδεχούμενα…
Καλό ταξίδι!
Άβαταρ μέλους
χαμίνι
senior member

Δημοσίευσηαπό Mihalis » Τρί Φεβ 26, 2008 12:29 pm

O Geros mou pethane perisi sta 94. Zondas ton apo poli konta , auton kai allous , katalava to exis . Kako prama na theleis kai na min mporeis . Ayto , o kathenas to antimetopizei analoga me ta miala me ta opoia ehei ftasei s ayti tin ilikia . Ego eimai sta 48 kai to vasiko moy provlima , ki as to xehno sihna , einai na katafero otan thelo na mporo .
Mihalis

Προηγούμενη

Επιστροφή στο φιλοσοφία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης