φιλοσοφία

Αυθεντίες

φιλοσοφικές συζητήσεις και αναζητήσεις...

Δημοσίευσηαπό wpleftyboy » Τρί Σεπ 13, 2005 1:47 pm

ο κανενας αισθηματιας ....καλο κι αυτο...που φωναζε επι δυο μηνες "ΘΕΛΩ ΚΩΛΟΟΟΟ!" !
ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΟΥΣ ΠΟΙΗΤΕΣ
Άβαταρ μέλους
wpleftyboy
e-missos master

Δημοσίευσηαπό kathy » Τρί Σεπ 13, 2005 2:14 pm

Ακριβώς γι'αυτό, λέφτυ μου,

τον θυμάμαι τότε τον κανένα και πολύ τον είχα συμπαθήσει

και δε θα τον βάλω ποτέ στο σήριαλ, γιατί φώναζε "θέλω κώλο"

και δεν πήγαινε να πει στον άλλο "θέλεις κώλο!".

Αντιλαβού?

Αυτό θα πει παίζω αντρίκια και χωρίς τσέπες.

Και πρόσεχε τι λες για τη δίδυμη αδερφή ψυχή μου, τον κανένα

γιατί εγώ είμαι αυθεντία στα σήριαλ

και μπορεί να σε βγάλω και στο πεζοδρόμιο.

Και για όνομα του θεού, είστε και φιλόσοφοι, τρομάρα σας και το πηδήξατε φιλοσοφικά το τόπικ του σκιάχτρου.

(σκιάχτρο, εγώ εξ αρχής είχα πάρει ψυχολογική θέση)
kathy
senior member

Δημοσίευσηαπό Palios_Gnwrimos » Τρί Σεπ 13, 2005 4:21 pm

Γιατί wpleftyboy πιστεύεις πως δεν είχε συναίσθημα αυτή του η επιθυμία;

Κάθυ και λοιποί στο σέξ βασίζεται ολόκληρος ο ανθρώπινος πολιτισμός όχι αστεία. Οι άνθρωποι θέλουν σεξ και επειδή δεν το έχουν δημιουργούν τέχνη, κάνουν επανάσταση και όλα τα σχετικά. Όλη η οικονομία στηρίζεται στο σεξ. Ξέρετε πόσα τρις τζίρο κάνει η βιομηχανία πορνό κάθε χρόνο;;;;

ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ ;;;;;;; (καλά δεν πειράζει ούτε εγω ξέρω ακριβώς αλλά μαζί με τη βιομηχανία όπλων είναι από τις μεγαλύτερες βιομηχανίες παγκοσμίως) Το θέμα όμως δεν είναι αυτό (και ποιοιο είναι ρε μας έσκασες;;)

Το θέμα παιδάκια έχει ως εξής κάποιος θέλει να κάνει καριέρα και γιατί θέλει να κάνει καριέρα; Μα για να χει κυρος και χρήμα; Και γιατί όμως να 'χει κύρος και χρήμα; Εδώ σας θέλω.

Κάποιος θέλει να κάνει τέχνη Και γιατί θέλει να κάνει τέχνη; Για να εκφραστεί γιατί άλλο; Καλά και το κοινό τι το θέλει; (η τέχνη προϋποθέτει κοινό αλλιώς αν γράφω ποιηματάκια και τα κρατάω στο συρτάρι μου αυτό δεν είναι τέχνη είναι ελεύθερη δημιουργία και δεν ανήκει στον πολιτισμό τον οποίο και εξετάζουμε) Μα για να μοιραστεί τις ανυσηχίες του θα μου πουν ένα στόμα μια φωνη οι ευαίσθητες ψυχές του φόρουμ. Έστω και γιατί να τις μοιραστεί έτσι και δεν παίρνει ένα φίλο του τηλέφωνο να του τα πει να ξαλαφρώσει; (μας έπρηξες με τα γιατί τελείωνε) Γιατί θέλει να γίνει γνωστός παιδάκια γι αυτό . Γιατί όμως θέλει να γίνει γνωστός; Εν εδώ σας θέλω!
Και πάμε στο ζουμί κάποιος θέλει να εξουσιάζει. Γιατί θέλει να εξουσιάζει όμως ;[(μα έτσι κακιά είναι η ανθρώπινη φύση θα μου πει τώρα ο...) ʼσε κάτω την ανθρώπινη φύση ρε... ]

Ο Κάποιος παιδάκια θέλει να εξουσιάζει γιατί ως γνωστόν η εξουσία είναι μέγα αφροδισιακό για τις γυναίκες που ως γνωστον είναι η ρίζα του κακού όπως ξέρουμε και από τα μαθηματικά.Για το σεξ τα κάνει όλα ο παλιομαλάκας. Και γι αυτό θέλει και κύρος και χρήμα και κοινό για να γαμάει. Έχετε δει κανένα που να γαμούσε και να γινε καλλιτέχνης; Κι όσοι γάμησαν όπως ο νομπελίστας ο Ελύτης με την πιτσιρίκα γάμησαν ΑΦΟΥ έγιναν γνωστοί καλλιτέχνες, πανεπιστημιακοί,κ.λπ.ʼρα όλο το κοινωνικό σύστημα που θέλετε να ανατρέψετε στο σεξ και κυρίως στο μουνί στηρίζετε γιατί όπως είπε και η κάθυ είστε και ομοφοβικοί τρομάρα σας. (Γι αυτό και άμα μπείτε σε chat με γυναικείο νικ θα έχετε καμιά 30ρια prive μηνύματα ανά λεπτό ενώ με αντρικό θα στέλνετε καμιά 30ρια "hi" το λεπτό για να σας απαντήσει κάποιος με γυναικείο νικ μετά από μία ώρα.)Και τι αποδεικνύει το παρδειγμα με το τσατ; Αποδεικνύει κάθυ και λοιποί ότι το σεξ Δεν μπορεί να σου διατίθεται και να μην το ψάχεις ......ΌΤΑΝ σου διατίθεται ΤΟΤΕ δεν το ψάχνεις. Όταν όμως δε σου διατίθεται τότε.........αρχίζει η πολιτιστική δημιουργία!

Και γιατί όμως οι άντρες όπως φαίνεται κι απ το τσατ λυσσάνε τόσο πολύ για σεξ ενώ οι γυναίκες όχι και τόσο;;;[ (Είναι η ανδρική φύση θα πει ο...) άσε κάτω την ανδρική φύση ρε..!] Μα γιατί παιδάκια στον πόλεμο των δύο φύλων το βασικό όπλο της γυναίκας είναι το μουνί της ενώ του άνδρα η εξουσία,κύρος,διασημότητα,κ.λπ.[(Θες να μας πεις ότι οι γυναίκες είναι κατώτερες φαλλοκρατικό γουρούνι; θα μου πει η....) Όχι ρε ...δε θέω να πω αυτό μη βαράς!] Αυτό συμβαίνει παιδάκια γιατί ζούμε σε μια πατριαρχική κοινωνία όπου όλες τις εξουσίες τις έχει ο άνδρας που καταπιέζει τη γυναικα. Οπότε σου λέει κι αυτή έτσι είσαι παλιομαλάκα; Ε μουνί θες ; Θα το πληρώσεις ακριβά αφού όταν σου διατίθεται εύκολα μετά μας καβαλάς. ʼρα η ρίζα του κακού είναι ο άνδρας και όχι η γυναίκα κι ας λένε τα μαθηματικά.Γι αυτό στις πρωτόγονες μητριαρχικές κοινωνίες (τις "κακές") δεν υπήρχε εξουσία,χρήμα,κ.λπ. με μια λέξη δεν υπήρχε αυτή η αηδία που ονομάζεται :"πολιτισμός"

Ορίστε πρωτογονιστη θα με κάνετε στο τέλος!

[Μα θα μας πει ο ... καλά όλα αυτά αλλά μπορεί ο κάποιος να κάνει τέχνη ,επιστήμη,κ.λπ. για ν αφήσει το στίγα του στην ανθρωπότητα). Ε Εντάξει ρε ... εκτός απ το σεξ υπάρχει και η αθανασία...]
"Από τότε που η σερβιέτα έβγαλε φτερά το μουνί έγινε άπιαστο όνειρο"
Δημήτριος Πανούσης
Palios_Gnwrimos
new member

Δημοσίευσηαπό Palios_Gnwrimos » Τρί Σεπ 13, 2005 4:29 pm

Πάρτε τώρα και το τέταρτο σημείο του "Παγκόσμιος Σύνδεσμος για την Υπεράσπιση των Οργίων και της Λαγνείας"
4 Γαμάτε γιατί χανόμαστε... Ο άνθρωπος πλέον έχει απωλέσει τον μπούσουλα. Κανένα μέρος της ζωής του δεν φαίνεται να κουμαντάρεται από τον ίδιο, δεν γίνεται ούτε καν αντιληπτό από αυτόν. Είναι πλήρως καθυποταγμένος σε ένα αδηφάγο σύστημα, άνωθεν ελέγχου για τον έλεγχο. Ακόμα και αυτός ο έρωτας, το άδυτο των αδύτων, αυτό το προπατορικό ουράνιο τοτέμ, που κουβαλάμε από πολύ μακριά, το άλλοτε σφύζον, φαίνεται να τρεκλίζει ετοιμόρροπο. Κτυπημένο από βαριές στρώσεις καταναλωτισμού, θεαματικής αποβλάκωσης, ηλιθιότητας, σύγχρονων προλήψεων και φόβων, άγχους και καταπίεσης βρίσκεται στα πρόθυρα κατάρρευσης. Αυτό που δεν κατάφερε να πετύχει μέσα σε δυο χιλιάδες χρόνια ο σιχαμερός χριστιανισμός καθώς και όλες οι άλλες θρησκείες κοντεύει να το πετύχει μέσα σε ογδόντα χρόνια η κοινωνία του θεάματος. Αυτή είναι η τελευταία έκφανση της ανθρωπινότητάς μας δηλαδή της ζωτικότητάς μας. Και εδώ στα μύχια της ανθρωπινότητάς μας θα πρέπει να υψώσουμε μια τελευταία γραμμή αντίστασης. Απ' αυτό το συμπυκνωμένο σημείο προσδοκούμε να επέλθει η έκρηξη που θα αντιστρέψει τη διαδικασία αυτή που μας μετατρέπει σε ρομπότ, η έκρηξη που θα μας βάλει ξανά στο δρόμο για το νέο άνθρωπο, τον υπεράνθρωπο (γεια σου μεγάλε Νίτσε), το υπερζώον , το υπερ-νταντά (γεια σου μεγάλε Γιοχάνες Μπάαντερ). «Όλοι οι άνθρωποι ζούμε μέσα στον υπόνομο, μόνο που κάποιοι κοιτάμε τα αστέρια». Η πολιτική εξέγερση, όπως έχει καταντήσει, και η τέχνη είναι αδειανά πουκάμισα. Εμπρός στις επάλξεις της λαγνείας, του οργίου, της προαιώνιας γιορτής, της κραιπάλης του αρχέγονου καρναβαλιού.

Ζήτω η έκλυσις. Κάτω τα τερματικά.

Ζήτω η ανεμπόδιστη Απόλαυση.

Κάτω ο Θεός.

Κάτω η Τέχνη.

Κάτω οι πολιτικάντηδες.

Εμπρός για ένα σύνθημα που όλους μας ενώνει: Πούτσα, μουνί, γαμήσι, γαμήσι, γαμήσι.

http://www.geocities.com/marmitamag/keimena.htm[/url]
"Από τότε που η σερβιέτα έβγαλε φτερά το μουνί έγινε άπιαστο όνειρο"
Δημήτριος Πανούσης
Palios_Gnwrimos
new member

Δημοσίευσηαπό wpleftyboy » Τετ Σεπ 14, 2005 8:50 pm

palie gnvrime που δε σε γνωρισε κανενας (οχι ο κανενας) απο τους παλιους σου γνωριμους το αντιθετο συμβαινει ...

ο κανενας ειχε συναισθημα οταν βροντοφωναζε "θελω κωλοοοο!".

και μαλιστα φωναζα κι εγω μαζι του διοτι ο γυναικειος κωλος ειναι ενα πργαματιο αριστουργημα για χαρη του οποιου καθυ αξιζει να γαμησεις ολα τα τοπικ ολων των φορουμ ολου του κοσμου.....

αλλα οχι ομως ρε παλιεγνωριμε δεν γινονται ολα για το σεξ ...οπως δε γινονται ολα για τα λεφτα...τουλαχιστον ολα οσα αξιζουν .....

καποτε ειχα γραψει μια δυο παραγραφους για τον καιρο που συζητουσαμε το θεμα μ'ενα φιλο ενω σηκωναμε βαρη...

οι εξωγηινοι παντως τα κανουν ολα για τις πλουτοπαραγωγικες πηγες του πλανητη οπως εχει αποκαλυφθει σε πολλες ταινιες ΕΦ.

ΓΙ ΑΥΤΟ TZAMΠΑ ΚΑΙ ΞΥΛΟ εβριμποντι !
ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΟΥΣ ΠΟΙΗΤΕΣ
Άβαταρ μέλους
wpleftyboy
e-missos master

Προηγούμενη

Επιστροφή στο φιλοσοφία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες